Kilka dni temu mogliśmy zobaczyć film, prezentujący Samsunga Galaxy A8, czyli największego przedstawiciela serii Galaxy A. Dzisiaj dowiadujemy się kilka istotnych i ponoć potwierdzonych informacji o tym smartfonie. Wiemy już kiedy i za ile będzie dostępny Galaxy A8 oraz jakie znajdziemy w nim podzespoły.

Zacznijmy może od tego skąd pochodzą te wszystkie dane. Tym razem źródło pochodzi z dalekiego wschodu, a dokładnie od jednego z chińskich sprzedawców, który zdradził datę premiery, cenę urządzenia oraz specyfikację. Dane techniczne są zbliżone do tych, które poznaliśmy jakiś czas temu.

Według sklepu, Samsung Galaxy A8 ma mieć 5,66-calowy wyświetlacz Full HD wykonany w technologii Super AMOLED, procesor Snapdragon 615 o maksymalnym taktowaniu zegara do 1,5 GHz, procesor graficzny Adreno 405, 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Warto dodać, że Samsung w tym modelu nie zamierza zrezygnować ze slotu na kartę pamięci. Do zdjęć posłużyć ma 16-megapikselowy aparat główny, za pomocą którego będzie można w czasie rzeczywistym nagrywać filmy HDR i 5 Mpix aparat przedni. Poza tym Galaxy A8 ma mieć wbudowany skaner linii papilarnych i baterię 3050 mAh. Smartfon pracować ma w oparciu o Androida 5.1.1 Lollipop.

Galaxy A8 / fot. cnBeta
Galaxy A8 / fot. cnBeta 

Premiera najnowszego przedstawiciela linii A ma odbyć się już za siedem dni, czyli 15 lipca w największym mieście w Chinach, w Szanghaju. Tak przynajmniej twierdzi chiński sprzedawca. Ponoć, w czasie dwóch dni od prezentacji (17 lipca) Galaxy A8 ma pojawić się w sklepach w cenie 439 euro (około 1855 złotych). Jeśli okaże się to wszystko prawdą, będziemy mieli do czynienia z niezłym sprzętem w dobrej cenie. Jeśli to się potwierdzi, możemy mówić o małym falstarcie sprzedawcy.

źródło: cnBeta przez GSMDome