Jak zapewne wiecie, Samsung rozpoczął w połowie czerwca aktualizować swoje dwa flagowe smartfony Galaxy S6 i Galaxy S6 edge. W pierwszej kolejności aktualizacja pojawiła się u jednego z operatorów w Stanach Zjednoczonych. Następnie tydzień później nowe oprogramowanie do pobrania pojawiło się we Francji (dla Galaxy S6) oraz w Wielkiej Brytanii i Irlandii (dla Galaxy S6 edge). Teraz przyszła kolej na Polskę, bo właśnie ruszyła aktualizacja do Androida 5.1.1 Lollipop dla zagiętej wersji „Es szóstki”, czyli dla Galaxy S6 edge.

Jak informują nas nasi Czytelnicy, Samsung rozpoczął udostępnianie nowego oprogramowanie Androida w wersji 5.1.1 Lollipop dla polskich wariantów Galaxy S6 edge. Update dostępny jest z poziomu OTA i waży dokładnie 647,65 MB. Tradycyjnie przypominamy o naładowaniu smartfona przynajmniej do połowy dla bezpieczeństwa i o włączeniu sieci WiFi.

android-5.1.1-lollipop-galaxy-s6-edge-w-polsce

Zmiany jakie doświadczą polscy użytkownicy będą takie same jak w przypadku zachodnich konsumentów, czyli standardowo dostaniemy poprawki stabilności i usprawnienia płynności działania. Dodatkowo, będzie możliwość wyłączenia S Szukacza oraz Szybkich połączeń oraz alfabetycznego segregowania siatki aplikacji w menu.

Jesteśmy ciekawi, jak będzie się spisywać bateria po aktualizacji. Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie.

Dzięki wszystkim za info!