Mogliśmy już zobaczyć smortfon Motoroli z serii Moto G na ten rok w filmie oraz na zdjęciach. Były one dobrej jakości i widać było dokładnie całą konstrukcję urządzenia. Dzisiaj możemy Moto G 2015 podziwiać w pełnej krasie na renderach, które są jeszcze lepszej jakości. Wygląd smartfona zapowiada się całkiem ładnie i minimalistycznie.

Seria Moto G to seria, która cechuje się bardzo atrakcyjną ceną w stosunku do oferowanych podzespołów. Druga generacja tej serii znalazła się nawet w naszym zestawieniu najlepszych smartfonów w przedziale 500-1000 złotych. Dlatego też w przypadku trzeciej odsłony Moto G będzie podobnie, a cena nadal pozostanie niewygórowana. Ale do rzeczy.

Mamy dla Was kilka zdjęć przedstawiających wygląd Motorola Moto G 2015 z każdej strony. Rendery pokazują białą wersję smartfona, która prezentuje się według mnie (i nie tylko) schludnie. Design Moto G 2015 w dużej mierze nawiązuje do Moto G 2014, ale można dostrzec zmiany, a co za tym idzie kilka poprawek. Zacznijmy sobie od omówienia plecków. Widać na nich pionowy pasek, na którym znajduje się oczko aparatu głównego, lampa doświetlająca i logo producenta. Trzeba przyznać, że zmiana kosmetyczna, ale wyraźnie poprawiająca wygląd. Wraz z trzecią generacją przedni panel praktycznie nie ulegnie zmianie, poza przeniesieniem czujników z pod głośnika na jego prawą stronę.

Oczekuje się, że specyfikacja Motorola Moto G 2015 obejmie 5-calowy wyświetlacz, czyli podobny jak w obecnej generacji, 64-bitowy, 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 410 o taktowaniu 1,4 GHz oraz co ciekawe 13 Mpix aparat główny i 5 Mpix aparat przedni, które mają być największą zmianą w tym modelu. Dla przypomnienia Moto G 2014 ma 8 i 2 Mpix, tak więc zmiana zapowiada się bardzo na plus. Oczywiście ma nie zabraknąć łączności LTE.

Jeszcze jedna dosyć ciekawa, lecz niepotwierdzona informacja, która dotyczy premiery i dostępności. Ponoć Moto G 2015 zostanie zaprezentowany w sierpniu i od razu dostępny będzie w sprzedaży w Ameryce Środkowej i Południowej oraz w pozostałych krajach kluczowych dla Motoroli i Lenovo.

źródło: NoWhereElse przez PhoneArena