Przez ostatnie kilka dni sporo dowiedzieliśmy się o nadchodzącym „kilerze flagowców”. Wiemy już, że OnePlus 2 będzie miał pod obudową ośmiordzeniowego Snapdragona 810 razem z 4 GB szybkiej pamięci RAM LPDDR4, a ładowanie i kontakt z komputerem zapewni złącze USB typu C. Dzisiaj dociera do nas więcej danych, które tym razem dotyczą głównie baterii. 

Podczas dyskusji z użytkownikami w trakcie AMA (Ask Me Anything) producent zdradził kilka szczegółów dotyczących następcy OnePlus One. Jak się okazuje, OnePlus 2 będzie trochę mniejszy od poprzednika, ale w obudowie znajdzie się większa bateria. Wiele na to wskazuje, że pojemność akumulatora wzrośnie do 3300 mAh, co stanowi niemal 10% wzrost względem OnePlus One przy mniejszych wymiarach obudowy. Taki zabieg nie oznacza jednak, że OnePlus 2 zostanie wyposażony w mniejszy ekran. Plotki podają, że będzie to 5,5-calowy ekran w rozdzielczości Full HD.

Nieoficjalnie jeszcze wiemy, że OnePlus 2 ma posiadać 16-megapikselowy aparat z tyłu, metalową obudowę, skaner linii papilarnych i wsparcie dla LTE w każdym zakątku globu. Cena smartfonu na pewno nie przekroczy 450 dolarów, a jego premiera ma odbyć się 27. lipca.

źródło: Reddit przez PhoneArena