Od dawna zastanawia mnie to, dlaczego żaden producent w Polsce nie zdecydował się na takie rozwiązanie. System Android i Windows 8.1, a tym samym tablet zarówno do zabawy jak i do pracy w jednym urządzeniu. Sądzę, że tablet z tzw. dual boot’em, jeśli byłby w rozsądnej cenie to sprzedawałby się jak świeże bułeczki od razu po otwarciu piekarni. A tak, musimy patrzeć na zagraniczne serwisy w poszukiwaniu tabletów takich jak Chuwi Hi8. 

Na początku lipca pisałem o Chuwi VI7, czyli jednym z najtańszych 7-calowych tabletów z Androidem Lollipop i nowym procesorem Intel Atom X3 na pokładzie. Najtańszym, bo jego cena zamykała się w 60 dolarach, więc jak na takie urządzenie jest śmiesznie mała. Tym razem Chuwi Vi8 też jest przystępny cenowo, ale nie tylko to jest jego atutem. To tablet, który ma w sobie dwa systemy – Androida 4.4 KitKat i Windowsa w wersji 8.1. Świetna sprawa, bo tak naprawdę mamy dwa urządzenia w jednym, a między środowiskami przełączamy się jednym kliknięciem odpowiedniej opcji na belce powiadomień.

Chuwi Hi8 / fot. Chuwi
Chuwi Hi8 / fot. Chuwi

 

Jak można się domyślać, Chuwi Hi8 to tablet z 8-calowym ekranem IPS MagicColor, gdzie obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Sercem jest wydajny układ Intel Atom Z3736F, który dysponuje czteremardzeniami o taktowaniu 2,16 GHz. Do tego dochodzi jeszcze 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, co jest raczej standardem w tabletach z Windowsem. Aparat to raczej dodatek, bo pod tym względem tablet nie zachwyca. Mamy 2-megapikselową matrycę z tyłu i zaledwie VGA z przodu. Tablet waży 304 gramy, a w środku obudowy o grubości około 8 mm znalazło się miejsce dla baterii o pojemności 4000 mAh.

Chuwi Hi8 / fot. Chuwi
Chuwi Hi8 / fot. Chuwi

 

Chuwi Hi8 kosztuje obecnie niecałe 100 dolarów, ale jeśli podczas zamówienia wklepiecie kod „CHI8”, to cena spadnie do 91,45 dolarów. Link do oferty macie w źrodle.

Artykuł stworzony we współpracy z GearBest