Zastanawialiście się kiedyś, które kraje w Europie wykazują największą chęć kupowania nowych urządzeń elektronicznych? Sytuacja gospodarcza na starym kontynencie nie jest za wesoła w chwili obecnej, więc tym bardziej zaskakują wyniki badań przeprowadzonych przez koreańskiego producenta. Ile średnio w Polsce urządzeń mobilnych znajduje się w naszych gospodarstwach domowych? Ile w innych krajach w Europie? Kto najwięcej wydaje, a kto zaciska pasa w związku z nowymi technologiami? Sami zobaczcie.

Ostatnie miesiące to nie tylko dramat w Grecji, ale słaba kondycja państw południowoeuropejskich. Okazuje się, że to właśnie oni, ze swoim gorącym temperamentem najczęściej mają ochotę zmieniać sprzęt elektroniczny w domu. 41% Włochów, 31% Hiszpanów i 30% Greków deklaruje zakup nowego smartfona w najbliższych 3 miesiącach. Jednocześnie 26% Włochów oraz 18% Greków planuje zakup tabletu. Druga część Europy okazuje się zdecydowanie bardziej powściągliwa w zakupach i tutaj odpowiednio 13% Finów oraz 14% Duńczyków planuje zakup telefonu w podobnym okresie czasu. W krajach skandynawskich 60% respondentów nie planuje w ogóle zakupów sprzętu elektronicznego w najbliższym kwartale.

Jak na tym tle wypada Polska? Jesteśmy blisko średniej europejskiej. 25% z nas planuje w najbliższym kwartale kupić nowy smartfon do domu. Prawie 30% respondentów podało, że przyczyną zmiany będą nowsze podzespoły w nowym smartfonie. 29,5% zgłosiło, że ich obecne urządzenie nie działa jak powinno i nie spełnia ich oczekiwań. Wbrew pozorom celebryci nie mają żadnego wpływu na wybór telefonów przez nas. 0,4% odpowiadających sugeruje się tym co mają gwiazdy. Po co w takim razie producenci zapraszają je na każdą imprezę? 🙂

98% gospodarstwa domowych w Europie posiada minimum jeden telefon komórkowy, komputer, laptop lub telewizor. Średnia europejska to 19 urządzeń na gospodarstwo. Może jesteście wstanie policzyć urządzenia u siebie? Ostatnim zaskakującym wynikiem jest czas jaki spędzamy codziennie w otoczeniu urządzeń elektronicznych. 8 godzin to średnia europejska co oznacza nie mniej nie więcej, że z 14 godzin aktywności w ciągu dnia ponad połowę spędzamy przed ekranem. Szokujące?

źródło grafiki: StockSnap
źródło: informacja prasowa