Zbliża się premiera smartfonu od firmy Acer, który będzie dedykowany zdjęciom selfie. Urządzenie o nazwie Acer S59 właśnie został przetestowany w benchmarku GFXBench i być może zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach IFA w Berlinie.

Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że zdjęcia portretowe wykonywane smartfonem na dobre zadomowiły się w naszej codzienności. Przywykliśmy już do sytuacji, w której osoba robi sobie zdjęcia na tle przeróżnych rzeczy przednim aparatem. Tak zwane zdjęcia selfie, stały się tak popularne, że niektórzy producenci poszli w tym kierunki i umieszczają w swoich kamerkach coraz to większe rozdzielczości. Takie urządzenia w swojej ofercie ma między innymi Samsung, HTC, LG oraz inne „mniejsze” firmy. Wygląda na to, że Acer też chce mieć smartfon do selfie z prawdziwego zdarzenia.

Na stronie GFXBench pojawiła się specyfikacja Acer S59. Jest to pewnie tylko nazwa robocza smartfona i ostatecznie zadebiutuje pod inną nazwą. Jeśli chodzi o specyfikację, to obejmuje ona 5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości HD, 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6753, 2 GB pamięci RAM, grafika Mali T720 i 16 GB pamięci flash. Dodatkowo smartfon ma mieć moduł LTE Cat. 4 i Bluetooth 4.0 oraz pracować ma na Androidzie 5.1 Lollipop.

Acer S59 - specyfikacja
Acer S59 – specyfikacja / fot. GFXBench

 

Najciekawsze jest chyba to, że S59 będzie posiadał dwa takie same aparaty. Zarówno aparat główny, jak i przedni mają mieć 13 Mpix, które będą wstanie nagrywać wideo w rozdzielczości 4k. Tak dobrze czytacie. Przednia kamerka nagra wideo w rozdzielczości aż 3840 x 2160 pikseli. Z pewnością fani selfie będą wniebowzięci.

źródło grafiki tytułowej: flickr
źródło: GFXBench przez GSMDome