Jutrzejszy dzień z pewnością będzie jednym z tych ważniejszych dla firmy Zopo. A to wszystko za sprawą zbliżającej się premiery aż trzech urządzeń. Wiemy już, że na rozpoczynających się jutro targach Mobile World Congress 2015 w Szanghaju. Obok dwóch nieźle zapowiadających się smartfonów – Speed 7 i Speed 7 Plus, firma zaprezentuje swój pierwszy smartwatch.

Było już wiele plotek o pierwszym smartwatchu od Zopo i całkiem sporo już o nim wiemy, ale to właśnie jutro wszystko będzie miało status oficjalny. Firma Zopo na swoim Facebooku poinformowała, że 15. lipca odbędzie się oficjalna premiera Z Watch’a, który przyciąga uwagę okrągłym wyświetlaczem i bardzo minimalistycznym wzornictwem, zbliżonym do tego jaki znamy z Moto 360.

W okrągłej, metalowej kopercie został osadzony 1,22-calowy wyświetlacz IPS, na którym obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 204 x 204 pikseli. Specyfikacja nawet jak na smartwatch nie jest zachwycająca, ale być może dzięki temu bateria o pojemności 320 mAh wytrzyma dłużej na jednym ładowaniu. W środku znajdziemy jednordzeniowy układ MT2502A od MediaTek’a o zaledwie 32 MB pamięci RAM, co według producenta ma pozwolić między innymi na obsługę powiadomień czy monitorowanie aktywności użytkownika. Zegarek ma też wbudowany mikrofon i głośnik, więc będzie mógł służyć jako naręczny zestaw głośnomówiący.

Z Watch od Zopo będzie łączył się z urządzeniami z systemem Android i iOS za pomocą Bluetooth 4.0, a na dane użytkownika przeznaczone zostało 128 MB pamięci wewnątrz zegarka. Cena nie jest jeszcze znana, ale być może takie informacje pojawią się jutro, tuż po premierze smartwatcha.

źródło: ZOPO przez Świat Android