Od zaprezentowania flagowego ZTE Axon nie minęło jeszcze 24 godziny, a firma ZTE pokazała kolejny smartfon. Tym razem ze średniej klasy. To ZTE Blade D6, który łudząco przypomina flagowy smartfon firmy z Cupertino. Czym się charakteryzuje?

ZTE Blade D6 jest bardzo podobny do innego smartfona tej firmy – Blade S6 Plus, który swoją premierę miał na początku tego roku. I nie byłoby nic w tym dziwnego, jakby był podobny tylko do niego. Jak wiemy, Blade S6 Plus bardzo nawiązuje wyglądem do iPhone 6, więc Blade D6 również. Trochę w tym zamieszania, ale tak jest. Obudowa została wykonana z aluminium, a jej grubość wynosi 6,9 mm, więc mamy do czynienia z dosyć smukłym smartfonem. Niestety taka konstrukcja negatywnie wpłynęła na baterię, bo Chińczycy zdołali zmieścić w niej zaledwie 2200 mAh. Poza tym Blade D6 jest też szerszy i wyższy od iPhone’a 6.

Treść wyświetlana będzie na 5-calowym ekranie w rozdzielczości HD. Moc obliczeniową zapewni 64-bitowy układ od firmy MediaTek, którym jest czterordzeniowa jednostka MTK6735 taktowana zegarem 1,3 GHz. Wsparcie przyjdzie ze strony 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Dodatkowo mamy do dyspozycji 16 GB pamięci wbudowanej, główny aparat 13 Mpix i przednią kamerkę w rozdzielczości 5 Mpix. Smartfon jest również w wersji dual SIM, ale co ciekawe jeden ze slotów można przeznaczyć na kartę pamięci.

ZTE Blade D6 dostępny będzie w najbliższych miesiącach w kilku wersjach kolorystycznych, między innymi w srebrnej, złotej i różowej. Niestety nie wiemy, co pod określeniem „w najbliższych miesiącach” producent miał na myśli. Czy chodziło mu o sierpień, a może koniec tego, albo co gorsze początek przyszłego roku? Cena nie została ujawniona, ale ZTE podał niektóre rynki, gdzie trafi tytułowy smartfon. Ma to być Australia, Rosja i Japonia.

źródło: ZTE przez PhoneArena