Do premiery Samsunga Galaxy S6 edge Plus, czyli większej wersji Galaxy S6 edge, pozostało kilka tygodni. Ostatnie plotki mówią nawet o 12 sierpnia. Tradycją stało się już, że im bliżej do tego wydarzenia, to tym więcej informacji i zdjęć pojawia się w sieci. Niektóre bardziej prawdopodobne, a niektóre mniej, czasem oderwane od rzeczywistości. Dzisiaj mamy dla Was zdjęcia, na których widać atrapę Galaxy S6 edge Plus obok obecnego flagowca z serii Galaxy Note.

Jak wiadomo już od dłuższego czasu, Galaxy S6 edge Plus ma mieć większy 5,7-calowy wyświetlacz od swojej podstawowej wersji. Wpłynie to oczywiście na jego większy rozmiar. A jak bardzo? Możemy to zobaczyć na zdjęciu, które opublikował niemiecki serwis Allaboutsamsung. Jak widać, wysokość Galaxy S6 edge Plus będzie bardzo zbliżona do Galaxy Note 4, który zalicza się raczej do smartfonów o dużych gabarytach. Jeśli chodzi o szerokość, to jest ona nieco mniejsza od Note 4.

Atrapa Samsung Galaxy S6 Edge Plus obok Galaxy Note 4
Atrapa Samsung Galaxy S6 Edge Plus obok Galaxy Note 4 / fot. allaboutsamsung

 

Z najnowszych plotek, Samsung Galaxy S6 edge Plus ma posiadać 5,7-calowy ekran Super AMOLED w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, autorski procesor Exynos 7420, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, aparat główny 16 Mpix i przedni 5 Mpix, czyli podobnie jak w S6 edge (poza ekranem). Całkiem możliwe, że będzie większa bateria, ale to nie jest jeszcze nic pewnego.

Atrapa Samsung Galaxy S6 Edge Plus obok Galaxy Note 4
Atrapa Samsung Galaxy S6 Edge Plus obok Galaxy Note 4 / fot. allaboutsamsung

 

Premiera Samsunga Galaxy S6 edge Plus, według najnowszych informacji, odbyć się ma już 12 sierpnia, a do sprzedaży trafić ma 21 sierpnia. Wcześniejsze plotki sugerowały termin targów IFA 2015.

źródło: Allaboutsamsung przez SamMobile