Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Zopo na targach Mobile World Congress 2015 w Szanghaju zaprezentowała swój pierwszy smart-zegarek z okrągłym wyświetlaczem. Z-Watch nie tylko wyróżnia się minimalistycznym wyglądem, ale również kilkoma przydatnymi funkcjami, które dla niektórych osób mogą okazać się pomocne.

Na pierwszy rzut oka Z-Watch przypomina smartwatch od Motoroli, czyli Moto 360. Dla niektórych może to być wadą, a dla niektórych zaletą. Niezależnie od tego, zegarek od Zopo prezentuje się znakomicie, a to wszystko dzięki metalowej kopercie i skórzanemu paskowi. Skoro jesteśmy już przy kopercie, to warto dodać, że mierzy ona 42,5 x 12,5 x 255 mm, waży 56 g i dostępna będzie w trzech kolorach – czarnym, złotym i srebrnym. Co ciekawe, smart-zegarek spełnia normę IP53, czyli jest chroniony przed pyłem i drobnymi zachlapaniami w postaci wody.

Zopo Z-Watch
Zopo Z-Watch / fot. Zopo

 

Zopo Z-Watch posiada 1,22-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 240 x 204 pikseli, procesor MediaTek MTK2502A, 32 MB pamięci RAM, 128 MB pamięci flash, Bluetooth 4.0 LE oraz baterię 320 mAh. Dodatkowo smartwatch wyposażono w funkcje odpowiedzialne za kontrolę naszego zdrowia. We wnętrzu znajdziemy między innymi czujnik tętna, monitor snu, licznik kalorii oraz krokomierz. Z-Watch może posłużyć nam również jako urządzenie do odbierania połączeń, dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi.

Zopo Z-Watch podłączymy do smartfonów z systemem operacyjnym od Google’a i Apple’a. Smart-zegarek jest kompatybilny zarówno z systemem Android 4.3 (lub wyższym), jak i z iOS 7 (lub wyższym). Fajnie, że producent nie ograniczył się tylko do jednego systemu.

Zopo Z-Watch
Zopo Z-Watch / fot. Zopo

 

Wiadomo, że Z-Watch dostępny będzie najpierw w Chinach. Nie wiadomo kiedy trafi na inne rynki i w jakiej cenie.

źródło: Zopo