Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, japońska korporacja rozpoczęła właśnie procedurę aktualizacji garści swoich urządzeń do nowej, poprawionej wersji Androida Lollipop. Ważnym jest, że aktualizacja – jak donoszą użytkownicy – szybko dociera do kolejnych regionów, co pozwala żywić nadzieję na to, że i rodzimi użytkownicy już wkrótce będą cieszyć się z nowego softu.

Android w wersji 5.1.1 Lollipop, w pakiecie aktualizacyjnym oznaczonym przez Sony jako 23.4.A.0.546 rozpocznie swoją przygodę na urządzeniach z linii Xperia Z. Nie powinno nikogo dziwić, że na pierwszy strzał pójdą smartfony z rodziny Z3, w tym Sony Xperia Z3+, Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact. Miłym zaskoczeniem jest natomiast fakt równoczesnego udostępnienia „Lizaczka” dla rodziny Z2.

Zgodnie z komunikatem od Sony, już wkrótce do puli aktualizowanych urządzeń dołączą smartfony z rodziny Z1, Z Ultra, C3 oraz T2 a po nich kolejno Sony Xperia Z i M2 wraz z M2 Aqua. Pozostaje nam czekać, niemniej wypada pochwalić Sony za szeroką pulę aktualizowanych smartfonów. Brawo.

źródło: XperiaBlog.net