Kilka dni temu chińskie ZTE zaprezentował nowego flagowca o nazwie Axon z bardzo dobrą specyfikacją i wyróżniającym się wyglądem wśród innych smartfonów. Smartfon ten ma jedną, ale bardzo dużą, wadę. Jest dostępny (przedsprzedaż) tylko w USA. Ku uciesze fanów ZTE, firma zaprezentowała również kilka innych propozycji, między innymi smartwatch i modele Axon’a, które będą dostępne także w Chinach i Kanadzie.

Chiński model smartfona Axon został wyposażony w czytnik linii papilarnych (w podstawowym Axon dla USA nie ma). Co ciekawe, Axon Lux nie został wykonany z tych samych materiałów co jego nieco starszy brat. Po wzięciu smartfona w dłoń poczujemy skórę. Ale nie jest to prawdziwa skóra, a materiał skóropodobny, coś w rodzaju jak w Galaxy Note 4.

ZTE Axon, czyli podstawowy wariant na Chiny ma 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, 3 GB pamięci RAM. Dodatkowo w Chinach pojawi się Axon Lux ze 128 GB pamięci flash, 4 GB RAM i ekranem w rozdzielczości QHD. Axon Lux określany jest też jako pierwszy na świecie smartfon wykorzystujący trzy opcje bezpieczeństwa i będzie można go odblokować odciskiem palców, głosem i poprzez skanowanie oka. Przypominam, że ZTE ma już w swoim portfolio smartfon, który może skanować nasze oczy, a jest nim Grand S3. Reszta specyfikacji jest taka sama i obejmuje 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 810, dwa tylne 13 i 2 Mpix aparaty oraz 8 Mpix kamerkę.

ZTE Axon Lux
ZTE Axon Lux / fot. ZTE

 

Podstawowa wersja Axon będzie kosztować w Chinach 435 dolarów. Oczywiście Axon Lux, lepsza wersja, wyceniona została na więcej, na około 625 dolarów.

ZTE Axon Lux
ZTE Axon Lux / fot. ZTE

 

Kolejną nowością jest Axon Mini z 5,2-calowym ekranem AMOLED. Przypuszcza się, że smartfon w Chinach pojawi się jeszcze w tym roku. To tyle co o nim wiadomo na tą chwilę.

ZTE Axon Lux
ZTE Axon Lux / fot. ZTE

 

To jeszcze nie wszystko. Na konferencji Chińczycy pokazali smartwatch o nazwie Axon Watch. Niestety gadżet będzie dostępny tylko w Chinach, a to za sprawą systemu operacyjnego jakim jest Tencent OS, a nie Android Wear, jak się spodziewano. Przemilczmy to lepiej. Co do specyfikacji, to prezentuje się ona następująco. Axon Watch ma 1,4-calowy ekran AMOLED w rozdzielczości 400 x 400 pikseli, monitor pracy serca, GPS, Bluetooth 4.1, 512 MB RAM i 4 GB flash. Na dole możecie zobaczyć jak wygląda owy gadżet.

ZTE Axon Watch
ZTE Axon Watch / fot. ZTE

 

źródło: ZTE, BusinessWire przez PhoneArena