Pamiętacie taki tablet jak Samsung Galaxy Tab Active? Wzmocniona i wodoodporna obudowa, wymienna bateria i C Pen w zestawie. Testowlaiśmy go pod koniec ubiegłego roku, ale jeśli chcecie sobie nieco odświeżyć informacje, można jeszcze raz zerknąć do recenzji. Tablet nietypowy i taki też zapragnął mieć w swojej ofercie Dell. Dell jednak poszedł o krok dalej, bo stworzył tablet jakiego jeszcze nie było.

Już nawet sama seria Latitude mówi nam o tym, że nie jest to tablet dla Kowalskiego, który od czasu do czasu chce przejrzeć wiadomości czy zagrać w ulubioną grę. Oczywiście ten tablet też to potrafi, ale Dell Latitude 12 to z tablet do zadań specjalnych, który sprawdzi się w każdych warunkach i być może przeżyje nawet apokalipse zombie. Ma wzmocnioną obudowę i obsługuje standardy, które sprawią, że przetrwa kontakt z błotem, piaskiem, kurzem czy wodą i będzie pracował w warunkach, gdzie temperatura wynosi od -30 do 60 stopni Celcjusza. Tablet jest toporny, ale taki musi być, by sprawdzić się w wojsku, przemyśle czy różnych wyprawach badawczych.

Dell Latitude 12 / fot. Dell
Dell Latitude 12 / fot. Dell

 

Pod obudową znalazła się niezła specyfikacja, co z pewnością też wyróżnia ten tablet na rynku. Zacznę od tego, że Latitute 12 to tablet oparty na Windowsie 8.1, a jego sercem jest najnowszy układ Core M od firmy Intel. Nie wiadmo nic o pamięci RAM, ale zakładam, że minimum będzie tutaj 4 GB. Do tego dochodzi jeszcze dysk SSD o maksymalnej pojemności 512 GB i 11,6-calowa matryca w rozdzielczości HD, która dzięki technologii Direct-View ma być czytelna nawet w bardzo słoneczny dzień. Najciekawsze jest to, że tablet posiada dwie, wyjmowalne baterie, które pozwolą na 12 godzin nieprzerwanej pracy. Ekran tabletu można swodobnie obsługiwać w rękawiczkach, ale warto zwrócić też uwagę na fizyczne przyciski, za których pomocą zablokujemy rotacje ekranu, zmienimy głośność czy zaprogramujemy kilka innych opcji.

Dell Latitude 12 / fot. Dell
Dell Latitude 12 / fot. Dell

 

Dell nie pochwalił się jeszcze ceną swojego Rugged Tablet, ale z pewnością do niskich nie będzie należeć. Dla przykładu, inne wzmocnione urządzenie Latitude 12 Rugged Extreme z procesorem Core i3 kosztuje niecałe 3700 dolarów, więc tylko nieliczni będą sobie w stanie pozwolić na taki zakup. Nieliczni, którzy potrzebują takiego tabletu.

źródło: engadget