Na targach IFA 2014 poznaliśmy jeden z lepszych smartfonów ubiegłego roku. Mam tutaj na myśli Ascend Mate 7 – szcześciocalowy phablet chińskiego producenta, który wyróżniał się przede wszystkim świetną jakością wykonania i ogromną jak na takie urządzenie baterią o pojemności aż 4100 mAh. W powietrzu czuć jego następce i wiele wskazuje na to, że na początku września go poznamy.

„bring you a taste of the flagship flagship” – w takie hasło układają się chińskie znaczki na grafice, która trafiła do sieci. Skoro jest już z nami Huawei P8, to jest niemal pewne, że na tegorocznych targach IFA zobaczymy Huawei Mate 8 – okrągły rok po premierze Ascend Mate 7. Grafika to tak naprawdę zapowiedź konferencji tuż przed targami IFA w Berlinie, która według zamieszczonych informacji odbędzie się 2. września 2015 roku w Max-Schmeling-Halle przy Falkplatz 1.

Do tej pory spekuluje się, że Huawei pozostanie wierny 6-calowej przekątnej ekranu, ale jego rozdzielczość z Full HD wzrośnie do QHD. Pod obudową ma pracować ośmiordzeniowy Kirin 950, gdzie tym samym Mate 8 będzie pierwszym smartfonem Huawei z tym układem. Do tego dochodzi jeszcze 3 GB pamięci RAM, choć mówi się też o 4 GB, a nadane użytkownika będzie 32 GB pamięci wewnętrznej. Producent ma zostawić czytnik linii papilarnych, ale zastosuje lepszy aparat z 20,7-megapikselową matrycą.

źródło: Mobile Dad przez PhoneArena