Widzę, że Doogee się rozpędza i tworzy coraz więcej smartfonów. Ogólnie widać, że producenci z Chin śmielej radzą sobie na rynku mobilnym, a ich produkty coraz częściej kojarzą się z dobrym kawałkiem sprzętu. Potwierdzeniem tych słów jest Doogee F3 – smartfon z pięciocalowym ekranem, który korzysta z dobrodziejstw bardziej znanych producentów i zaskakuje ceną. 

Doogee F3 wygląda nieźle i to nie tylko na papierze. Smartfon ma aluminiową obudowę, która z obydwu stron została przykryta taflą szkła hartowanego. Nie mam pewności co jest z tyłu, ale 5-calowy wyświetlacz HD stworzony przez LG Display chroniony jest przez szkło Gorilla Glass 3 od firmy Corning, które dodatkowo zostało zaokrąglone na krawędziach (2.5D). Ekran jest pokryty specjalną wartstwą oleofobową, co ma uchronić przed zabrudzeniami w postaci odcisków palców. Z tyłu z kolei nieco wyrwanym od całości i wyróżniającym się elementem jest aparat pochodzący od Samsunga z podwójną diodą doświetlającą. 13-megapikselowa matryca i sensor Samsung 3M2 z technologią ISOCELL na pewno zapewnią świetną jakość zdjęć, nawet tych robionych przy słabym oświetleniu.

Doogee F3 / fot. Doogee
Doogee F3 / fot. Doogee

 

Sercem jest popularna, ośmiordzeniowa jednostka MTK6753od MediaTek’a, która jest dosyć popularna w smartfonach wywodzących się z Chin. Ten sam układ trafił właśnie do Doogee F3 i chyba nie ma powodu do zmartwień, bo wysoką wydajność będziemy mieć zapewnioną. Do tego jest jeszcze 2 GB pamięci RAM i 16 GB tej na dane osobiste i system. W obudowie o grubości 7,3 mm zmieściła się przecięta bateria o pojemności 2200 mAh. Może i ogniwo nie jest duże, ale przynajmniej w kryzysowej sytuacji będziemy je mogli szybko ładować. Doogee F3 wspiera technologię szybkiego ładowania, co umożliwi napełnienie akumulatora do 70% w zaledwie 30 minut.Trzeba przyznać, że wynik świetny.

Doogee F3 / fot. Doogee
Doogee F3 / fot. Doogee

 

Smartfon pracuje w oparciu o najnowszego Androida 5.1 Lollipop, ale widać, że producent postanowił nieco go odmienić, ustawiając między innymi swoje ikony aplikacji.  Rzecz jasna ma dwa miejsca na kartę SIM i jedno z nich obsługuje łączność LTE. No i teraz to co jest równie ważne, co specyfikacja – cena. Regularna cena wynosi 199,99 dolarów, teraz w trakcie przedsprzedaży została obniżona do 156,99 dolarów, ale dzięki nam smartfon może być jeszcze tańszy.

Za Doogee F3 ze specjalnym kuponem rabatowym 149DGF3, cena kształtuje się na poziomie 149,99 dolarów. 

Wystarczy kliknąć tutaj i podczas składania zamówienia wpisać kod w odpowiednie miejsce, a rabat zostanie automatycznie naliczony. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że wysyłka planowana jest dopiero na 28 sierpnia, a ilość sztuk w tej konkretnej ofercie jest ograniczona do 1000. Smartfon jest dostępny w czarnym i białym kolorze.

Wpis stworzony we współpracy z TinyDeal