Nie wiem co jest dziwniejsze. Czy to, że jest to telefon z klapką, czy obecność systemu Android 5.1 Lollipop. Biorąć pod uwagę jednak też fakt, że jest tam Android to raczej jest to smartfon z klapką, a nie telefon. Panie i panowie, oto LG Gentle, który właśnie zadebiutował w Korei Południowej. 

LG Gentle to ukłon dla tych, którzy w dzisiejszych czasach poszukują jeszcze telefonu z klapką. Z przyzwyczajenia, z sympatii, ale poszukują. Jest ich mało na rynku, ale dzięki takim modelom widać, że ciągle „żyją” i świat mobilny o nich nie zapomniał. Trzeba przyznać, że LG Gentle wygląda nieźle, ale ciągle zastanawiam się, czy obudowa została pokryta prawdziwą skórą czy jest to tylko plastik, który ją imituje. Chciałbym, żeby sprawdziła się ta pierwsza opcja, biorąc pod uwagę fakt, że w tym kierunku LG poszło w swoim falgowym smartfonie G4. Ciekawie wygląda też korpus, który prawdpodobnie został wykonany z aluminium.

LG Gentle / fot. LG
LG Gentle / fot. LG

 

W sumie to tylko dzięki designowi telefon może się przebić, bo specyfikacja nigdy nie była ich mocną stroną. W tym przypadku mamy czterordzeniowego Snapdragona 210, 1 GB pamięci RAM i tylko 4 GB na dane. Ekran ma 3,2-calową przekątną, a obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 320 x 480 pikseli. Nie jest dotykowy, więc Lollipopa będziemy obsługiwać za pomocą fizycznych przycisków. Ponadto Gentle został wyposażony w 5-megapikselowy aparat, a w obudowie umieszczono baterię o pojemności 1700 mAh.

LG Gentle / fot. LG
LG Gentle / fot. LG

 

LG Gentle trafi do sprzedaży 29. lipca, ale będzie telefonem dostępnym wyłącznie w sieci LG U+. Cena będzie oscylować w okolicy 171 dolarów.

źródło: TechnoDify