28 lipca miała miejsce konferencja Motoroli na której to producent zaprezentował trzy nowe modele smartfonów. Konferencja odbyła się jednocześnie w 3 miastach i transmitowana była na żywo z Londynu, São Paulo oraz z Nowego Jorku. Podczas niej poznaliśmy trzy świetnie zapowiadające się modele: Moto X Style, Moto X Play oraz nową Motorolę Moto G.

Moto X Style

Pierwszą zaprezentowaną nowością była nowa Moto X sygnowana dopiskiem Style. Telefon wyposażono w wyświetlacz 5,7″ w rozdzielczości Quad HD (czyli 2560 na 1440 pikseli), 16/32/64GB pamięci wewnętrznej, 3GB pamięci RAM i procesor Qualcomm Snapdragon 808. Nie jest to w obecnym czasach czymś niepowtarzalnym w droższych modelach, lecz Motorola postarała się, aby ich smartfon kosztował średnio 200-300 dolarów mniej od konkurentów. Na uwagę zasługuję wychwalany przez producenta aparat o rozdzielczości 21 Mpx (przedni 5 Mpx) oraz technologia TurboPower, która ma zapewnić szybkie ładowanie, szybsze niż np. Fast Charging od Samsunga. Model będzie dostępny w sprzedaży od września.

Moto X Style / fot. Motorola Mobility
Moto X Style / fot. Motorola Mobility

Moto X Play

W obudowie z 5,5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD zamknięto baterię o pojemności 3630 mAh. Dla świadomych użytkowników jest to już wystarczający powód do zainteresowania się tym modelem, bo bateria ma zapewnić 2 dni pracy telefonu bez ładowania, a 15 minut ładowania ma zapewnić 8 godzin dodatkowej pracy. W cenie 300-400 dolarów (oficjalnej ceny jeszcze nie podano) otrzymujemy Snapdragona 615, 2 GB RAM oraz 16 lub 32GB pamięci wewnętrznej. Całość dopełnia możliwość rozbudowy pamięci za pomocą kart microSD do 128GB. Aparaty w Moto X Play są takiej samej rozdzielczości jak w Moto X Style – z tyłu mamy 21-megapikselową matrycę, a z przodu 5 Mpix.

Moto X Play / fot. Motorola Mobility
Moto X Play / fot. Motorola Mobility

 

Ciekawą funkcją będzie Moto Assist. Jest to oprogramowanie które automatycznie dostosuje ustawienia telefonu w zależności od miejsca, w którym będziemy się znajdować. Dzięki temu w pracy telefon może być automatycznie wyciszony, a w domu będziemy mogli obsługiwać telefon głównie za pomocą głosu.

Moto G (2015)

Moto G była obecnie najlepiej sprzedającym się smartfonem koncernu. Ulubieniec użytkowników doczekał się już trzeciej, odświeżonej wersji na ten rok. Bez zmian otrzymujemy 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD. Bateria została znacznie powiększona względem poprzednika do 2470 mAh, a pamieć RAM opcjonalnie rozbudowana do 2 GB. Rozdzielczość aparatu urosła do 13 megapikseli i jest to ta sama matryca co w Nexusie 6. Od teraz Moto G można według gustu personalizować w Moto Maker. Smartfon od dzisiaj jest dostępny w sprzedaży, w cenie od 180 dolarów. 

Wszystkie zaprezentowane urządzenia działają pod kontrolą „czystego” Androida 5.1.1 Lollipop. Jak widać, Motorola w ostatnim czasie radzi sobie bardzo dobrze na rynku. Klienci coraz częściej sięgają po smartfony Moto, czego potwierdzeniem są wyżej wymienione premiery oraz zapał producenta do polepszania swoich produktów.

źródło: Motorola Mobility