Wczoraj swoją oficjalną premierę miał LG Gentle – nietypowy smartfon z klapką i Androidem 5.1 Lollipop. Wygląda na to, że drugi największy producent z Korei Południowej nie miał zamiaru pozostawać w tyle i też pokazał swój nowy „clamshell” działający w oparciu o Androida. Poznajcie Samsung Galaxy Folder.

Nazwa zapewne wam dobrze znana, bo Galaxy Folder pojawił się już w 2013 roku. Teraz Samsung postanowił go wskrzesić pod tą samą nazwą, ale też nieco „unormalnić”. Zdaje się, że na rodzimym rynku producenta wciąż jest zapotrzebowanie na telefony z klapką. Nowy Galaxy Folder nie ma już dwóch wyświetlaczy jak jego poprzednik, a jeden dotykowy o przekątnej 3,8 cala i umieszczony w środku. Ten z wierzchu zniknął, a w jego miejscu pojawiła się charakterystyczna faktura z poziomymi przetłoczeniami.

Samsung Galaxy Folder (2015) / fot. Samsung
Samsung Galaxy Folder (2015) / fot. Samsung

 

Tak właściwie to znamy tylko podstawowe dane techniczne telefonu. Poza wielkością ekranu (rozdzielczość niewiadoma), wiadomo, że Galaxy Folder na 2015 rok ma 8-megapikselowy aparat z tyłu 2 megapiksele z przodu, 8 GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 1800 mAh. Jak widać na zdjęciach będzie dostępny w dwóch kolorach – białym i granatowym. Miło też, że w telefonie znalazło się LTE, Wi-Fi i co ciekawe GPS. System to Android, najprawdopodobniej w wersji Lollipop, ale znacznie uproszczonej.

Telefon ma pojawić się w sprzedaży już w przyszłym tygodniu i będzie osiągalny tylko w Korei Południowej. Cena zaczyna się od około 250 dolarów.

źródło: SamsungTomorrow