Wczoraj oprócz premiery OnePlus 2 poznaliśmy też trzy nowe propozycje od Motoroli – Moto X Play, Moto X Style i chyba najbardziej wyczekiwany model, czyli trzecią generację Motoroli Moto G. I to właśnie ten ostatni w pierwszej kolejności pojawił się na polskim rynku, szkoda tylko, że w słabszej wersji. 

Trzecia generacja Motoroli Moto G miała pojawić się w sprzedaży zaraz po premierze i rzeczywiście tak się stało. Nawet Polacy nie musieli długo czekać, bo już mogą zamawiać smartfon w polskich sklepach. Nowa Motorola Moto G została wyceniona na 899 złotych i w tej cenie dostaniemy wersję z 1 GB pamięci RAM i 8-gigabajtową przestrzenią na dane. Trochę szkoda, że nie jest to wariant bogatszy, wyposażony w dwukrotnie większą ilości pamięci RAM i tej wewnętrznej na dane. Gdyby wspomniana cena dotyczyła lepszej wersji z pewnością byłby to strzał w dziesiątkę, a tak wątpię, że smartfon powtórzy sukces swojego poprzednika.

Za Motorolą Moto G na 2015 rok może przemawiać jednak lepszy, 13-megapikselowy aparat z tyłu, który pochodzi prosto z Nexusa 6, 5-megapikselowa kamerka tuż nad ekranem czy pojemniejsza bateria (2470 mAh). Nowa Moto G ma też świeższy procesor, bo Snapdragon 410 i od razu po wyjęciu z pudełka działa pod kontrolą systemu Android 5.1.1 Lollipop.

Smartfon jest już dostępny w takich sklepach jak Euro, X-KOM czy Sferis. Pierwsza fala wysyłek ma być realizowana od 4. sierpnia.

źródło: Euro, X-KOM, Sferis przez Tabletowo