W tym roku wyjątkowo wcześnie wyciekają zdjęcia i rendery następcy Galaxy Note 4. Może to świadczyć tylko o jednym – premiera Galaxy Note 5 odbędzie się jednak przed IFA, na zaplanowanej na 13. sierpnia konferencji w Nowym Jorku. Im bliżej tego wydarzenia, tym więcej dowiadujemy się o przyszłym Note, a teraz przyszedł czas na nowe zdjęcia. Te wyglądają bardzo realnie.

Patrząc na nowe grafiki na myśl przychodzi jedno. Samsung Galaxy Note 5 wygląda tak, jakby rzucić na ziemię Galaxy S6 i przejechać po nim walcem. Samsung garściami czerpie z designu, który wprowadził razem z Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Nowy Galaxy Note będzie zatem miał metalowy korpus, który z obu stron zostanie przykryty szkłem Gorilla Glass 4. I tu ciekawostka – w Galaxy Note 5 szkło będzie wygięte, ale w przeciwieństwie do Galaxy S6 Edge nie tam gdzie jest ekran, a tył urządzenia. Zakładam, że ma to zapewnić lepszy chwyt urządzenia, bo przecież Note do małym nie należy. I tutaj moje obawy się potwierdziły. Powierzchnia będzie zbierać odciski palców jak miłośnik wysokoprocentowych trunków puszki po Woodstocku.

Galaxy Note 5 / fot. AndroidHeadlines
Galaxy Note 5 / fot. AndroidHeadlines

 

Cieszy mnie to, że większość elementów zostało umieszczonych na dolnej krawędzi. Samsung wreszcie strzelił w dziesiątke, bo oprócz oczywistego rysika S-Pen (który nie będzie automatycznie wysuwany) ulokował tam jeden z mikrofonów, głośnik mono, złącze microUSB i mini jack 3,5 mm na słuchawki. Patrząc na tył niestety dostrzeżemy podobny układ jak w Galaxy S6. Piszę niestety, bo ponownie nie udało się schować aparatu w obudowie, przez co będzie narażony na zarysowania. Przyciski głośności stanowią teraz dwa osobne przyciski, a na ramce nie widać miejsca na kartę microSD, więc wszystko na to wskazuje, że w Galaxy Note 5 pamięci wewnętrznej nie rozszerzymy.

Galaxy Note 5 / fot. AndroidHeadlines
Galaxy Note 5 / fot. AndroidHeadlines

 

Premiera ma odbyć się 13. sierpnia w Nowym Jorku, o czym Samsung poinformował pare dni temu na Twitterze. Jak Wam się widzi taki Galaxy Note 5?

źródło: AndroidHeadlines przez Tabletowo