W ostatni weekend mogliśmy zobaczyć Samsunga Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge Plus na zdjęciach prasowych. Premiera tych urządzeń zbliża się wielkimi krokami, więc nic dziwnego, że coraz więcej pojawia się informacji, a my już na ponad tydzień przed premierą wiemy jak urządzenia będą wyglądać. Najnowsze zdjęcia, które pojawiły się w sieci tylko nas w tym utwierdzają. 

Tym razem dzięki serwisowi DroidLife możemy ponownie spojrzeć na Galaxy Note 5, ale tym razem uchwyconego przez obiektyw aparatu. I co widzimy? Tak jak mogliśmy się wcześniej spodziewać i na co wskazywały przecieki i zdjęcia prasowe, Galaxy Note 5 będzie bardzo podobny do Galaxy S6, choć patrząc na jego tył, bardziej na myśl przychodzi nam Galaxy S6 Edge. A to wszystko za sprawą szkle, które zostało wygięte z tyłu obudowy. Mamy tutaj zatem połączenie aluminium, z którego został wykonany korpus i szkło Gorilla Glass 4, które przykrywa ekran i tylną część urządzenia.

Galaxy Note 5 / fot. DroidLife
Galaxy Note 5 / fot. DroidLife

 

W Galaxy Note 5 nie uświadczymy zatem wymiennej baterii (co według mnie już problemem nie jest), ale wiele na to wskazuje, że nie będzie też slotu na kartę microSD, o czym pisałem kilka dni temu i co potwierdza się na nowych zdjęciach. Jest jeszcze promyk nadziei, że Samsung umieścił slot na kartę pamięci na tej samej szufladce co SIM, ale ja na to bym nie jednak nie liczył. Warto zauważyć, że rysik S-Pen, który też nieco został przeprojektowany, chowa się na równo z obudową i zapewne będzie wyjmowany w taki sposób, że będzie trzeba go wcisnąć, żeby „wyskoczył” z obudowy. Fajne jest też to, że wszystkie najważniejsze elementy jak mini jack, głośnik czy microUSB znalazły się na dolnej krawędzi.

Zmiany widoczne są też w oprogramowaniu. Można zauważyć nowe ikony co może świadczyć o kolejnej wersji nakładki TouchWiz, ale też mocno przebudowany tryb Air Command, gdzie konkretne opcje jak Notatka z akcji czy Pisanie po ekranie będą w formie okrągłych skrótów. Premiera Galaxy Note 5 ma odbyć się 13 sierpnia na Unpacked, które kolejny raz zawitało do Nowego Jorku.

źródło: DroidLife