Kojarzycie takie zabawkowe, kolorowe laptopy z różnymi przyciskami, melodyjkami i małym ekranikiem dla dzieci? Pewnie tak. Teraz są też podobne smartwatche, choć nie służą już tylko do zabawy. W12 Kids to prosty smartwatch, który w pewnym stopniu pozwoli nam zdalnie zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka. 

Smartwatch ma niewielki, bo raptem 0,66-calowy wyświetlacz OLED, na którym wyświetla się godzina, podstawowe kontrolki i komunikaty, a we wnętrzu umieszczono procesor MTK6261 od MediaTek i baterię o pojemności 300 mAh. Jest dostępny w trzech intensywnych kolorach – niebieskim, różowym i żółtym, więc bez problemu spodoba się zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Ma też cztery przyciski do obsługi, ale w sumie najważniejsze jest to, co potrafi.

Smartwatch W12 Kids / fot. TinyDeal
Smartwatch W12 Kids / fot. TinyDeal

 

Zacznę od tego, że W12 ma wbudowany GPS i dzięki temu modułowi oraz A-GPS i LBS potrafi zdalnie przekazać do smartfona informacje o aktualnej pozycji naszego dziecka. Do tego dochodzi jeszcze slot na kartę microSIM, więc możemy w czasie rzeczywistym podejrzeć lokalizację, a za sprawą Bluetooth włączyć alarm na telefonie, gdy dziecko oddali się od nas na więcej niż 10 metrów. Funkcja szczególnie przydatna w sklepie. Jest też tracker aktywności fizycznej (krokomierz) i monitor snu, który pokaże, co dzieje się z naszą pociechą podczas snu.

Sygnały można też wysyłać z zegarka na smartfon. Jest tak zwany tryb SOS, gdzie przez przystrzymanie odpowiedniego guzika przez 3 sekundy, wykonywanie jest połączenie alarmowe i wysyłana jest wiadomość do rodzica. Na karcie SIM w smartwatchu możemy przechowywać trzy numery alarmowe. Ciekawą funkcją jest też ostrzeżenie, gdy dziecko zdejmie lub zgubi zegarek oraz komunikat o rozładowującej się baterii.

Smartwatch W12 Kids / fot. TinyDeal
Smartwatch W12 Kids / fot. TinyDeal

 

W12 Kids można podłączyć do urządzeń z iOS i Androidem, a do poprawnej pracy potrzebna jest aplikacja. Zegarek waży zaledwie 36 gramów, więc na pewno nie będzie przekszadzał podczas noszenia. Można go znaleźć w ofercie TinyDeal, a za sprawą kodu „rus03” można zmniejszyć cenę do 42,99 dolarów. Kod jest ważny do końca sierpnia.

źródło: TinyDeal