Na początku tego tygodnia poznaliśmy dwa nowe smartfony Xperia od Sony, sposród których większą uwagę przyciągnął model Xperia C5 Ultra. Głównie za sprawą 6-calowego ekranu rozciągającego się lewej do prawej krawędzi czy dwóch aparatów z 13-megapikselową matrycą, gdzie nawet ten z przodu ma diodę LED. Wiemy kiedy nastąpi inauguracja sprzedaży tego smartfonu i ile będzie kosztował. 

Urządzenia od Sony zazwyczaj szybko pojawiają się w sprzedaży po swojej oficjalnej premierze. I podobnie jest z Xperią C5 Ultra, bo raptem po trzech dniach od prezentacji dowiadujemy się, że smartfon trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Sprzedaż ma rozpocząć się już w piątek 14 sierpnia. Co prawda data ta dotyczy Hong Kongu, ale w podobnym terminie smartfon może pojawić się w innych regionach świata.

Ok, ale pewnie najważniejsza jest cena, prawda? Jeśli tak, to Xperia C5 Ultra została wyceniona na 3298 dolarów hongkońskich, co wynosi około 425 dolarów, co z kolei jest równowartością 1615 złotych. Ja zakładam, że jeśli smartfon trafi do Polski jego cena wstrzeli się w przedziale 1999 – 2299 złotych.

Więcej o nowej Xperii C5 Ultra dowiecie się z tego wpisu.

źródło: Sony przez PhoneArena