Czy to Nokia E71, czy to BlackBerry Passport czy Sony Ericsson P1i? Nie, to Samsung Galaxy S6 Edge Plus z fizyczną klawiaturą QWERTY. Brzmi dziwnie, ale prawdziwie. Na kilka dni przed premierą nowego smartfonu, do sieci wyciekło zdjęcie, na którym widać większego Edge’a w specjalnym etui z klawiaturą QWERTY i przyciskami systemowymi. 

Mam jakiś sentyment do smartfonów z fizyczną klawiaturą QWERTY. Wszystko zaczęło się od biznesowej Nokii E71, która była moim ostatnim telefonem przed erą smartfonów i którą niezwykle miło wspominam. Pamiętam też Nokie E72, którą kiedyś pragnąłem bardziej niż diCaprio oskara. Kilka miesięcy temu miałem w rękach BlackBerry Passport i pewnie gdyby nie kilka drobnych przeszkód, ten news pisałbym właśnie z Passporta, a nie laptopa.

Chyba Samsungowi też podoba się takie rozwiązanie, bo w sieci pojawiło się nowe zdjęcie Galaxy S6 Edge Plus z nietypowym etui z klawiaturą QWERTY.

https://twitter.com/evleaks/status/629709696417591296/photo/1

Ale czy to ma sens? Na pewno znajdzie się grupka zwolenników, ale według mnie rozwiązanie jest dziwne, by nie napisać absurdalne. Galaxy S6 Edge Plus z tą klawiaturą wygląda trochę tak jak Sony Ericsson P1i, tylko rysika brakuje. W czasach, gdy smartfony ma niemal każdy z nas i jesteśmy do nich przyzwyczajeni, napisanie nawet krótkiej wiadomości będzie o wiele bardziej komfortowe i szybsze, gdy skorzystamy z ekranowej klawiatury. No chyba, że jest to BlackBerry Passport, ale to już nieco inna liga. Już na zdjęciu widać, że nakładka mocno pogrubia urządzenie i zastanawiający jest też sposób jej zakładania. Klawiatura zapewne łączy się przez Bluetooth, a interfejs dostosowuje się do tego trybu pracy, przesuwając ikony trochę do góry. Póki co mam mieszane odczucia, ale być może zmienię zdanie, gdy zobacze to wszystko na żywo.

A Wy co sądzicie o takiej klawiaturze?

źródło: Twitter przez PhoneArena