Nie ulega wątpliwości, że Huawei szykuje wyjątkowe urządzenie, które pokaże na tegorocznych targach IFA 2015 w Berlinie. Już po Huawei P8 czy Huawei Honor 7 wiemy, na co stać Chińczyków i coś czuję, że na berlińskiej konferencji nas zaskoczą. A ta ma odbyć się 2 września, to już pewne. 

Już jakieś trzy tygodnie temu pojawiły się słuchy, że Huawei właśnie na drugiego września planuje swoją konferencję w Berlinie. Spodziewamy się, że Huawei pokaże następcę phabletu Ascend Mate 7, który do tej pory widniał w przeciekach jako po prostu Mate 8. Jak się jednak okazuje, chiński producent chce chyba udoskonalić zeszłoroczny model i w tym roku pokaże Huawei Mate 7S. W sumie to by się zgadzało, bo w ciągu ostatnich tygodni widzieliśmy na kilku renderach urządzenie podobne do Mate’a 7.

O zbliżąjącym się nowym smartfonie Huawei wiemy tyle, że ma mieć 5,7-calowy ekran Full HD i ośmiordzeniowy, najnowszy układ Kirin 935, który zadebiutował już razem z Honor 7. Do tego dochodzi jeszcze 13-megapikselowy aparat od Sony, Android 5.1 Lollipop z najświeższym EMUI i zapewne skaner linii papilarnych.

Wszystko będzie jasne już drugiego września, ale być może dowiemy się czego już za nieco ponad tydzień, bo Huawei także na 20. sierpnia zapowiedział konferencję. Oj dzieje się, dzieje.

źródło: GizmoChina przez GSMArena