Pod koniec lipca zadebiutował Meizu M2 – smartfon z 5-calowym ekranem, czterordzeniowym procesorem i 2 GB pamięci RAM, który miał być mocną odpowiedzią z Chin na smartfony z niższej półki innych producentów. Analizując całą specyfikację i cenę, która według pierwszych informacji miała zamykać się w 100 dolarach, rzeczywiście smartfon w swojej kategorii nie ma sobie równych. M2 pojawił się w sprzedaży i mimo tego, że cena jest nieco wyższa niż zapowiadano, to nadal jest interesującą pozycją. 

Meizu M2 pojawił się w ofercie zagranicznego sklepu PandaWill, a jego cena została ustalona 129,99 dolarów. Cena jest o około 30 dolarów wyższa niż ta deklarowana w dniu premiery, ale nie ma się co dziwić, bo sprzedawcy swoje musza doliczyć, żeby zarobić. Biorąc pod uwagę fakt, że do wspomnianego procesora z czterema rdzeniami, 2 GB RAM i 5-calowego ekranu HD dochodzi jeszcze 13-megapikselowy aparat, 16 GB pamięci wewnątrz urządzenia, Android 5.1 Lollipop z nakładką Flyme 4.5 i całkiem pojemna bateria 2450 mAh, cena i tak jest atrakcyjna, bo stanowi równowartość około 490 złotych. Wysyłka do Polski za pośrednictwem Singapore Post jest bezpłatna, ale możemy też za 13 dolarów wykupić ubezpieczenie, które gwarantuje nam, że sklep pokryje wszystkie opłaty związane z podatkiem.

Meizu M2 / fot. PandaWill
Meizu M2 / fot. PandaWill

 

Jak na razie Meizu M2 jest dostępny w białym i szarym kolorze, a pozostałe dwa są w przedsprzedaży i będą osiągalne dopiero pod koniec sierpnia.

źródło: PandaWill przez PhoneArena