Powiem Wam, że tego się nie spodziewałem, a zainteresowanie konkursem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Ale nie ma się co dziwić, bo nie dość, że to największy konkurs w historii całego serwisu to jeszcze z niebanalnymi nagrodami. Już doskonale wiecie, że główną nagrodą był nowy smartfon Alcatel One Touch Idol 3 z 5,5-calowym ekranem, ale wyróżnienia za pozostałe miejsca były równie atrakcyjne. Tak, mamy już sześciu szczęśliwców, którzy zgarnęli nagrody!

Pewnie już przesunęliście stronę niżej, by zobaczyć kogo nazwisko widnieje przy pierwszej nagrodzie i czy w ogóle wasze jest przy jednej z sześciu pozycji. Wiadomo, to najważniejsze, ale jeśli trzymacie się pewnych zasad i czytacie wszystko po kolei, to na samym początku kilka informacji o samym konkursie. Konkurs trwał trzy tygodnie, które zleciały tak szybko jak morale polskich piłkarzy, gdy San Marino strzeliło im bramkę.

Po cichu liczyłem, że sukcesem byłoby 100 nadesłanych prac, a jak się okazało, było ich trzy razy więcej. Na konkursową skrzynkę mailową wpadło 305 zgłoszeń do walki o nagrody. Pracy było co niemiara i uwierzcie mi, mieliśmy ogromny problem, by z takiego dużego worka wybrać tylko sześć zwycięskich prac. W jury zasiadły trzy osoby – Krzysiek, Konrad i Robert. Ale uff, udało się i muszę przyznać, że macie wyobraźnię. Nie przedłużając, poznajcie zwycięzców urodzinowego konkursu.

1. Miejsce – smartfon Alcatel One Touch Idol 3 5.5

Galaktyczna Piosenka – „Raz, dwa, trzy Galaktyczny!” – Daniel Pawlak

Ta piosenka rozłożyła nas po prostu na łopatki. Niby tylko niewielki plik mp3, a tak dobrze zrobiony. Wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa, sympatyczny, radiowy głos i świetny tekst. Z każdą kolejną sekundą mieliśmy większy banan na twarzy, a teraz wszyscy sobie nucą „Raz, dwa, trzy Galaktyczny!”. Jeśli też tak chcecie, to śmiało, Galaktyczną Piosenkę można posłuchać tutaj.

2. Miejsce – smartwatch Zeblaze Rover

„Trzy marzenia” – Kacper Troć

Bardzo dobra i starannie wykonana praca z przyjemną nutą w tle. Uzyskanie minutowego materiału animacją pokaltkową jest bardzo czasochłonne i to też postanowiliśmy nagrodzić.

https://www.youtube.com/watch?v=hWGN-5WydOA

3. Miejsce – Słuchawki Brainwavz Delta + uchwyt Magnetti do smartfonu

Rapujący Misiek – Rafał Stacherczak

Rapujący Misiek, to jest to! Zgłoszenie z poniższym filmem pojawiło się bardzo szybko na naszej skrzynce mailowej i gdyby nie fakt, że konkurs trwał trzy tygodnie, pewnie by wygrał. Fajnie to wyszło 🙂

4. Miejsce – Głośnik HP S6000

Wierszyk – Kuba Kołodziej

Tym razem praca „pisana”, których w konkursie było naprawdę sporo. Tak na oko, może nawet 75% prac było w formie tekstu. Jedne dłuższe, drugie krótsze, inne mniej czy bardziej zabawne. Chcieliśmy umieścić pracę w formie tekstu i padło na wierszyk stworzony przez Kubę. Dlaczego? Nie za długi, bardzo przyjemnie się czyta, z fajnym humorem. Zresztą, zerknijcie sami.

Jesień, wiosna, zima, LATO!
Każdy na to tylko czeka.
Córciu, synku, mamo, tato,
Brać walizki, nikt nie zwleka.

Bierzcie kołdry, materace,
i ręczniki, power banki.
Tata spakuj krótkie gacie,
Będzie jazda bez trzymanki.

Ale upał, ale skwar.
Wakacje, duszno, gorąc, szał.
To nie słońce grzeje, świeci.
To snapdragon 810.

LG, Sony, HTC,
To te cegły grzeją się.
Połóż szynkę, usmaż schabowe,
I drugie danie masz gotowe.

Trzy dziewczyny, morze, plaża.
Telefon w ręku, bluzka na ramię,
Słychać :”Daj Telefon”, pstryk, migawka,
Już 100 like na instagramie.

Albo w górach też tak bywa,
Różne chece ze zdjęciami.
Idzie burza, wchodź na drzewo,
Będzie selfie z… PIORUNAMI.

Wróćmy jednak do smartfonów,
Świata gier i procesorów.

Każdy chciałby mieć lepszego
Szczuplejszego, wydajnego.
Temu piksel się wypalił,
Tamten dźwiękiem się wychwalił…

Jeden woli HTC,
drugi nie wie czego chce.
Chińczyk Xiaomi się ucieszy,
Ruskich Yota nie pogrzeszy.

Geek na łowy się wybierze
na zaproszenie do OnePlusa,
Już hejt Samsunga ma na mierze
Ten co iPhone’a udobruchał.

Inny kupi Huawei’a
A ja chciałbym Alcatela 😉

5. Miejsce – Uchwyt Magnetti do tabletu

Rysunek długopisem – Sylwia Grzesik

Z początku to nie wierzyłem, że ta praca powstała przy wykorzystaniu jednego, czarnego długopisa. Ja pewnie bym nawet smartfonu nie narysował, a tu proszę, takie „wariacje”. Było kilka innych prac graficznych, ale ta z pewnością miała to „coś”.

galaktyczny-konkurs-6-miejsce

6. Miejsce – Powerbank 2600 mAh + zestaw gadżetów

Galaktyczna Trójka – Czarek Korcz

Ciekawa historia trzech bohaterów – Smarta, Fonka i Alcatela, którzy uratowali świat przed wysoką temperaturą. Trzeba przyznać, że czarek miał świetny pomysł.

https://www.youtube.com/watch?v=3IUlm5C84Js&feature=youtu.be

Uwierzcie, wybór powyższych prac był bardzo trudny, bo konkurs stał na wysokim poziomie. Nie spodziewaliśmy się tylu zgłoszeń. Jeśli mielibyśmy taką możliwość, to pewnie do 10 osób pojechałby nowy Alcatel, ale… może tak zrobimy na 10. urodziny. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujęmy za nadesłanie swoich prac. To, że się tutaj nie pojawiły, nie znaczy, że były złe. Największe uznanie i gratulacje należą się tym sześciu szczęśliwcom powyżej, których prace wyróżniały się największą kreatywnością i najbardziej nam się spodobały. Mam nadzieję, że wasz trud włożony w konkurs został dobrze wynagrodzony.

Każdy zwycięzca otrzyma od nas wiadomość e-mail z gratulacjami i prośbą o podanie danych potrzebnych do wysyłki. Zgodnie z regulaminiem (który jest tutaj), przesyłka z nagrodą zostanie wysłana na nasz koszt w ciągu 7 dni od otrzymania wymaganych danych do wysyłki nagrody. Jeszcze raz serdeczne dzięki i oczywście zapraszam wszystkich do rywalizacji w przyszłości.

OŚWIADCZENIE:

Sądziliśmy, że każdy z użytkowników będzie działał zgodnie z regulaminiem. Wszak, regulamin został stworzony po to, by go przestrzegać. Niestety Galaktyczna Redakcja nie jest w stanie wszystkiego zweryfikować, ale na całe szczęście jesteście Wy – Czytelnicy. Nie każdy użytkownik wykazał się uczciwością i przesłał pracę, która jest niezgodna z punktem 1 § 4. Jak się okazało, Pan Wojciech Kasprzak, dodał w swojej pracy elementy w postaci animacji i ścieżki dźwiękowej, które już wcześniej były wykorzystane w innych jego pracach, w konkursach organizowanych przez inne serwisy. W takim wypadku przesłana do nas praca nie jest „oryginalna”, a pomysł już wcześniej wykorzystany, więc jej autor dopuścił się plagiatu.

Po specjalnie zorganizowanych obradach, jury zdecydowało o dyskwalifikacji osoby, która zajęła drugie miejsce i jednoczesne wybranie nowej osoby na podstawie pozostałych zgłoszeń. Tym samym, wszystkie osoby od trzeciego miejsca przeskakują poziom wyżej, a nowy zwycięzca (Czarek Korcz z pracą „Galaktyczna Trójka”) wskoczył na 6. miejsce. Myślę, że jest to sprawiedliwa, a na pewno osteczna decyzja, skoro wcześniej wybraliśmy sześć najlepszych prac.

Uwierzcie mi, nikt nie lubi takich sytuacji, szczególnie podczas organizowania takich przyjemnych wydarzeń jak konkursy. Oprócz pomysłowości i kreatywności, liczy się też dla nas uczciwość i sprawiedliwość. Mam nadzieję, że się rozumiemy.

 

Patron konkursu i sponsor nagrody głównej: