LG prezentuje nową generację serii G Pad. LG G Pad II 10.1 ma zapewnić większą wydajność oraz lepszą baterię względem poprzedniej serii. Jednocześnie urządzenie ma być nadal przystępne cenowo. Tablet zadebiutuje na tegorocznych targach IFA 2015 w Berlinie, lecz producent oficjalnie już je zapowiedział.

Z założenia serii G Pad, tablet powinien zapewniać odpowiedni stosunek jakości do ceny. Do dyspozycji dostajemy duży 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920×1200 pikseli (224 ppi). Urządzenie wyposażono w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2.26 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Na przestrzeń użytkownika przeznaczono 16 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Główny – tylny aparat posiada matrycę o rozdzielczości 5 Mpix, natomiast przedni 2 Mpix. Za łączność odpowiada Wi-Fi w wersji ac, oraz LTE Cat. 4 CA. Na uwagę zasługuję pojemna bateria, która ma aż 7,400 mAh.  Grubość tabletu wynosi 7,8 mm.

LG G Pad II 10.1 pracuje pod kontrolą Androida 5.1.1 Lollipop. System został urozmaicony funkcją Dual Window  ekran tabletu dzielony jest na 2 części i możliwe jest używanie dwóch aplikacji na raz oraz Reader Mode – zmniejszenie intensywności niebieskiego podświetlenia ekranu mniej męczy wzrok. Podobnie jak w poprzednich urządzeniach LG znajdziemy funkcję QuickMemo+ – edytowanie zrzutów ekranów bez używania osobnych programów graficznych. Producent w formie gratisu dorzuca 100 GB przestrzeni w OneDrive na okres 2 lat.

LG G Pad II 10.1 / fot. LG
LG G Pad II 10.1 / fot. LG

 

G Pad II będzie oferowany w kolorze Brilliant Bronze (lśniący brązowy) w wersji z LTE, jak i Wi-Fi. Na chwilę obecną brak informacji na temat cen. Szczegółowe informacje o dostępności zostaną udostępnione po pojawieniu się produktu na rynkach lokalnych. Prezentacja urządzenia odbędzie na nadchodzących tarach IFA 2015 w Berlinie w dniach od 4 do 9 września.

źródło: LG