Jeśli Sony się nie obudzi i nie stworzy zupełnie nowego smartfonu, nie wróżę tej firmie świetlanej przyszłości na rynku mobilnym. Po najgorętszym smartfonie tego lata, czyli Xperii Z3 Plus, która w gruncie rzeczy nic nowego nie wprowadziła, poznaliśmy chociażby model Xperia C5 Ultra, który ma w sobie odrobinę świeżości. Prawdziwą bombą ma być jednak nowy flagowiec, który „wybuchnie” już w przyszłym tygodniu.

Wszystko na to wskazuje, że już za tydzień w Berlinie poznamy Xperię Z5, o której ostatnimi czasy było głośno. Według wielu plotek i spekulacji, nowy smartfon od Sony ma być zupełnie inny i wprowadzi istotne zmiany, także w wyglądzie. Być może nawet japoński producent zrezygnuje ze szkła, które od kilku generacji zdobiło tył topowych Xperii Z i w to miejsce wstawi czyste aluminium. Podobno ma to być Xperia Z5.

Najnowsza zapowiedź od Sony potwierdza, że smartfon ujrzy światło dzienne 2 września, na dwa dni przed oficjalnym startem targów IFA. Jak na razie nic więcej nie wiadomo, czy będzie to tylko jedno urządzenia czy być może też jego wersja Compact. Pewne jest jednak to, że możemy spodziewać się też innych urządzeń z kategorii RTV, które Sony pokaże na berlińskich targach. Wszystko wyjaśni się już niedługo, a my będziemy tam, żeby relacjonować dla was najważniejsze premiery.

źródło: Sony przez mgsm