Lepiej późno niż wcale. Tak mawiają. Prawdą jest, że użytkownicy Galaxy Note 4 już tracili nadzieję bo niestety poprzednia kompilacja oznaczona jako 5.0.2 była bardzo nieudana. W większości przypadków użytkownicy mieli problemy z pamięcią i z baterią. Jak będzie tym razem? Sprawdźmy co otrzymaliśmy na śniadanie.

747,06 MB, tyle dokładnie musieliśmy pobrać z serwerów, aby rozpocząć proces aktualizacji (N910CXXU1COH4). Informacje podane prze rozpoczęciem całego procesu dość standardowe. Poprawiliśmy wszystko, czyli stabilność i zarządzanie pamięcią RAM. O ile na ogół są to słowa nieco na wyrost, tym razem coś jest na rzeczy. Zanim przejdziemy do tego jak to faktycznie wygląda spójrzcie na nową aplikację Smart Manager, która przywędrowała do nas z takich smartfonów jak Galaxy S6 czy S6 Edge. Zarządzanie baterią, pamięcią wewnętrzną, pamięcią RAM i bezpieczeństwem z jednego miejsca. To również na plus. Jednym kliknięciem dokonujemy czystek na naszym smartfonie. Oszczędzę Wam godzin poszukiwania. Nie zmienił się, ani pasek powiadomień, ani interfejs aparatu. Wszystko wygląda standardowo, jak wcześniej.

Sama płynność urządzenia, typowo jak po aktualizacji. Działa szybciej, ale pewnie niedługo nieco zwolni :). Prawdą jest jednak, że poprawiono zarządzanie pamięcią RAM i nie chodzi tutaj tylko o większą ilość dostępnych megabajtów. System wyraźnie zapełnia pamięć automatycznie do pewnego poziomu, uruchamiając najczęściej uruchamiane aplikacje w tle i pozostawiając około 700 MB. Póki co nie pojawiły się również żadne błędy w stylu galeria się zamyka automatycznie, błąd usług Google i innych.

Tak czy siak liczymy na informacje od Was. Macie już 5.1.1 Lollipop na swoim Galaxy Note 4? Dajcie znać jeśli coś wpadnie Wam w oko.

źródło: Twitter, własne