Choć każdy tablet, który obecnie pracuje pod kontrolą Windowsa 8 lub 8.1 można zaktualizować do „Dziesiątki”, to pojawiają się też takie, które najnowszą wersję systemu operacyjnego Microsoftu mają zainstalowaną fabrycznie. Szczególnie wysyp takich urządzeń można było zaobserwować w ostatnich tygodniach, zaraz po premierze Windowsa 10. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jednej takiej propozycji – tabletowi Teclast X98 Pro. 

Pewnie niektórych nazwa tabletu kojarzy się z jeszcze wcześniejszą wersją systemu Windows, ale Teclast X98 Pro działa pod kontrolą tego najnowszego – Windowsa 10. Mamy więc urządzenie z odświeżonym interfejsem, nowym paskiem Start, trybem tabletowym czy licznymi smaczkami jakie wprowadza następca Windowsa 8.1. Ale to nie jedyna nowość, bo tablet ma najnowszy procesor Intela i sporą ilość pamięci operacyjnej, podobnie jak typowe laptopy. Zazwyczaj było tak, że te tańsze tablety z Windowsem miały 2 GB RAM, a X98 Pro ma jej dwa razy więcej, co w połączeniu z czterordzeniowym procesorem Intel Atom X5 Z8500 daje naprawdę niezłe osiągi. Procesor ma 2 MB cache, pracuje z maksymalną częstotliwością 2,24 GHz i posiada 8. generację układu graficznego Intel HD Graphics.

Teclast X98 Pro / fot. producent
Teclast X98 Pro / fot. producent

 

Nie wiem jak zapatrujecie się na tablet z Windowsem i ekranem o proporcjach 4:3. Ja mam pewne obawy, ale interfejs i tak się zapewne dobrze dostosuje. Ekran w tablecie od Teclast ma „ajpadową” 9,7-calową przekatną, a obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Świetnie wygląda też 64 GB pamięci wbudowanej i bateria o pojemności 8000 mAh. Do tego dochodzi jeszcze 5-megapikselowy aparat z tyłu, komplet złączy razem z microHDMI. Zastanawia mnie kwestia wykonania tabletu, czy obudowa jest aluminiowa (co mogą sygerować zdjęcia produktowe), czy jednak postawiono na tworzywo sztuczne.

Tablet kosztuje niecałe 260 dolarów (około 980 złotych) i jest dostępny w kolorze biało-szarym. Obecnie trwa jego przedsprzedaż, która zakończy się 15 września. Szczegółową ofertę możecie znaleźć w źródle.

źródło: GearBest