Meizu MX5 to jeden z tych smartfonów, które śmiało mogą powalczyć z bardziej znanymi flagowcami. Co więcej, tę walkę mogą wygrać, bo mocną bronią jest ich cena, która jest o połowę niższa niż takiego Galaxy S6, LG G4 czy Xperia Z3 od Sony. Meizu MX5 zadebiutował pod koniec czerwca, a na początku września trafił do sprzedaży w Polsce.

Coraz częściej i szybciej na polskim rynku pojawiają się produkty, które jeszcze rok czy dwa lata temu były dla użytkowników „czarną magią”. Teraz łatwiej jest kupić smartfon od Huawei, Meizu czy Xiaomi i to cieszy, bo Chińczycy niejednokrotnie udowodnili, że potrafią robić dobry sprzęt i konkurować z największymi w branży. Do tych urządzeń z pewnością można zaliczyć najnowszego flagowca od Meizu.

Meizu MX5 jest dostępny w Polsce za 1599 złotych. Czy to dobra cena? Szczerze, można go wyrwać za jakieś 200 złotych mniej, ale zrobią to tylko ci, którzy nie boją się zakupów bezpośrednio z Chin. Kupując smartfon z z drugiego krańca świata oszczędzamy co prawda 200 złotych (cena smartfonu z podatkiem wyniesie ok. 1400 złotych), ale musimy cierpliwie czekać na wysyłkę, akceptując to, że smartfon nie będzie z polskiej dystrybucji. PAtrząc na ofertę sklepu Euro możemy wyczytać, że Meizu MX5 ma 2 lata gwarancji.

Póki co jest dostępna wersja szara z 16 GB pamięci wewnętrznej. Możecie ją znaleźć w źródle, a jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Meizu MX5, zapraszam do tego wpisu.

źródło: Euro przez Tabletowo