Sytuacja zmierza w dobrym kierunku, choć trzeba przyznać, że bardzo powoli. Jak co miesiąc Google udostępniło najnowsze statystyki systemu Android, z których wynika, że Lollipop jest już na co piątym urządzeniu, które ma w sobie „zielonego robota”. Jak dokładnie przedstawia się zestawienie we wrześniu? 

Już dyskutuje się o Androidzie 6.0 Marshmallow, a jeszcze znaczna część urządzeń mobilnych nie dostało aktualizacji do Lollipopa. Świetnie widać to w najnowszym rankingu, gdzie co prawda 21% urządzeń pracuje pod kontrolą Lollipopa (w wersji 5.0 lub 5.1), ale wzrost w porównaniu do poprzedniego miesiąca jest niewielki – raptem 2,9%.

Ciągle na pierwszym miejscu jest KitKat, który z miesiąca na miesiąc słabnie, ale nadal zgarnia niemal 40% na „androidowym” rynku. Zaraz za nim z wynikiem 31,8% jest Jelly Bean, czyli wersja Androida, która swoją premierę miała pod koniec 2013 roku, a nadal prawie 1/3 urządzeń ją ma w pamięci. O pozostałych odsłonach Androida nie ma nawet co pisać, bo pewnie są to stare smartfony, które leżą zapomniane gdzieś głęboko w szufladzie.

A Wy jaką wersję Androida macie u siebie?

źródło: Google przez AndroidCentral