Przeważnie nowa wersja pakietu biurowego Microsoft Office udostępniana jest co trzy lata. Ja ciągle na jednym z komputerów mam wersję z 2013 roku, ale już niedługo pewnie się to zmieni. Po tym jak Office 2016 nieoczekiwanie zawitał na komputerach Mac, wiemy kiedy najnowszy pakiet zawita do komputerów z Windowsem. 

To, że jest Office 2016 nie jest żadną nowością, bo beta-testy trwają już od przeszło pół roku. Zresztą, najnowszy Office w wersji Preview jest ciągle dostępny i każdy zainteresowany może sprawdzić jak działa i co nowego wnosi. Jeśli czekacie na finalną odsłonę Office’a to mamy dobrą wiadomość. Jak poinformował Microsoft na swoim blogu, Office 2016 trafi na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Windows już za niecałe 2 tygodnie, a dokładniej 22. września. Wtedy też, każdy kto przykładowo ma wykupioną subskrybcję na Office’a 365, będzie mógł bez dodatkowych kosztów przeprowadzić aktualizację do najnowszej wersji.

Office 2016 jest kompatybilny z systemem Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i Windows 10, a do prawidłowego działania wymagana jest machina z procesorem o taktowaniu minimum 1 GHz, chociaż 1 lub 2 GB pamięci RAM w zalezności od tego, czy system jest 32- czy 64-bitowy i minimum 3 GB wolnej przestrzeni na dysku.

Czekacie na Office 2016? W ogóle używacie Office’a od Microsoftu czy być może przerzuciliście się na coś open-source’owego?

źródło: Microsoft przez Komputer Świat