Aż strach pomyśleć ile jest fajnego sprzętu, którego nie ma w normalnej sprzedaży w Polsce. Co prawda powoli się to zmienia, ale nadal pełną ofertę takich producentów jak Meizu, Xiaomi czy Huawei możemy znaleźć tylko na zagranicznych portalach. Spójrzcie chociażby na takiego Huawei Honor X2. To taki 7-calowy tablet, który jest mniejszy od wszystkich tabletów z tą przekątną ekranu i można z niego dzwonić.

Honor X2 to tablet, o którym mało się pisze, a szkoda, bo przewyższa pod każdym względem większość tabletów na rynku. Trochę wygląda tak jakby Huawei P8 czy Honor 7 włożyć do obudowy z większym ekranem, zostawiając wszystkie moduły łączności. Zobaczcie sami. Mamy osmiordzeniowy układ Kirin 930 (grafika Mali-T628), który zadebiutował razem z P8, a do tego 3 GB pamięci RAM i 32 GB na dane. Niezłe połączenie, gdzie dochodzi jeszcze slot na microSD, więc jeśli zabraknie pamięci, można ją rozbudować.

Ekran w Honor X2 ma 7 cali, ale patrząc na wymiary urządzenia (18,3 x 10,3 cm) został on świetnie wkomponowany w przedni panel zajmując około 80% powierzchni. Ekran to matryca IPS, która obsługuje 10 punktów dotyku i wyświetla treści w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Tablet ma 7 mm grubości i waży około 250 gramów. Mimo smukłej konstrukcji znalazło się miejsce dla całkiem pojemnej baterii 5000 mAh, więc czas pracy powinien być zadowalający. Zresztą wystarczy spojrzeć na takiego Mate 7, który potrafił nawet wytrzymać 3-4 dni.

Huawei Honoe X2 / fot. Huawei
Huawei Honoe X2 / fot. Huawei

 

Mając na myśli wszystkie moduły łączności, chodziło mi nie tylko o Wi-Fi, Bluetooth czy GPS, ale także dwa sloty na karty SIM i obsługę standardu 4G LTE. Tablet Honoe X2 pracuje w oparciu o Androida 5.0 Lollipop, gdzie interfejs stanowi nakładka EMUI 3.1 od Huawei. Warto też wspomnieć, że tablet ma 5-megapikselowy aparat z przodu i główny, charakteryzujący się 13-megapikselową matrycą.

Huawei Honor X2 został wyceniony na niecałe 337 dolarów i jest dostępny w ofercie GearBest. W przeliczeniu na polską walutę i po doliczeniu ewentualnego podatku VAT, wychodzi około 1530 złotych, więc całkiem przyzwoicie jak na taki tablet.

źródło: GearBest