Oprogramowanie i funkcje

Honor 7 pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 5.0.2 Lollipop, ale jego „cukierkowego” interfejsu nie widać, bo został całkowicie zakryty przez autorską nakładkę EMUI. A ta jest w wersji 3.1, czyli podobnie jak w Huawei P8. Dokładnie oznaczenie kompilacji to PLK-UL00C17B162, ale jeszcze raz muszę zaznaczyć, że po pierwsze telefon pochodzi z zagranicznej dystrybucji, a po drugie w trakcie korzystania pojawiła się już jedna aktualizacja. Z tego co pamiętam, wariant z polskiej dystrybucji ma oprogramowanie z końcówką B100.

Wracając do systemu i interfejsu. Już przy okazji recenzji Huawei P8 pisałem, że nakładkę EMUI można szybko polubić albo szybko znienawidzić. I na szczęście ja jestem w tej pierwszej grupie. EMUI szanuje za prostotę, piękno, przemyślane rozmieszczenie wszystkich elementów interfejsu oraz wszędzie panującą lekkość i spokój. Wiem, że brzmi to trochę jak zdanie z książki jakiegoś oderwanego od rzeczywistości pisarza, ale wszystko się zgadza i tak jest. System działa błyskawicznie i jeszcze mi się nie zdarzyło, by dostał zadyszki czy wyrzucił jakiś nieoczekiwany błąd. System jest na tyle lekki, że z 16 GB, które są w Honorze 7 trochę ponad 10 GB jest do dyspozycji użytkownika.

W systemie nie znajdziemy odrębnego miejsca na aplikacje i wszystko jest wyrzucone na pulpitach (podobnie zresztą jak w innych chińskich smartfonach czy iPhone’ach od Apple). Wiele osób dziwi się jak tak można korzystać z telefonu, ale mnie to kompletnie nie przeszkadza. Ba, nawet pomaga, bo dużo szybkiej można dostać się do konkretnej aplikacji, a nawet jeśli mamy ich sporo, zawsze można je posegregować w foldery. Podobają mi się animacje, które są płynne i ten efekt rozmazanego tła, gdy przykładowo ściągniemy belkę powiadomień, uruchomimy wyszukiwarkę czy wyłączamy telefon. Mamy trzy wirtualne przyciski systemowe – Wstecz, Home, Ostatnie aplikacje – i właśnie za pomocą tego ostatniego możemy szybko przełączyć się między otwartymi aplikacjami (wystarczy dłużej przytrzymać) czy dostać się do menedżera i jednym „muśnięciem” w górę zamknąć je wszystkie. Świetnie prezentuje się też pasek systemowy, który podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich zawiera powiadomienia, które wyświetlają się w sposób chronologiczny, a druga wszystkie przełączniki funkcji i pasek do sterowania jasnością ekranu. Ciekawostką jest fakt, że możemy dostosować układ ekranu głównego, wybierając siatkę ikon: 4×5, 5×4 lub 5×5. Z kwestii wizualnych nie zabrakło też zmiany przejść między pulpitami czy motywów, które możemy dowolnie dostosować, zmieniając tapetę, animację odblokowania, ikony czy główną czcionkę.

Oszczędzanie energii

Tryb oszczędzania energii w EMUI jest bardzo rozbudowany i niektórych może zaskoczyć, że aż tak bardzo. Wchodząc w tę opcję od razu widzimy ile telefon jeszcze nam „pociągnie” na aktualnym planie. Zawsze możemy zmienić plan zasilania na inny, bo te są trzy – Wydajność, Inteligentny i Ultra-oszczędny. Żeby to najlepiej zobrazować, krótki przykład. Mając baterię rozładowaną na poziomie 28%, telefon może działać odpowiednio:

Wydajność – 3 h 52 min
Inteligentny – 4 h 6 min
Ultra-oszczędny – 10 h 1 min

Co więcej, w ustawieniach możemy podejrzeć poziom zużycia biorąc pod uwagę sprzęt i oprogramowanie, a także wybrać aplikacje, które będą działać w tle po wyłączeniu ekranu. Dla mnie świetną opcją jest podgląd aplikacji o dużym zużyciu energii i możliwość ich szybkiego wyłączenia. Widzimy np., że uruchomiony program Android Wear pobiera 37 mAh.

Inteligentna pomoc

Ta sekcja jest chyba najważniejsza w oprogramowaniu Honora, bo tam umieszczono opcje, których w takiej formie na próżno jest szukać w innych smartfonach. Zacznę od budzenia telefonu głosem, co pozwala odnaleźć telefon jeśli gdzieś go zawieruszymy. Wystarczy, że nagramy komendę głosową (standardowo jest to „Okay emy”, ale możemy dodać własną w języku angielskim lub chińskim) i wypowiemy ją dodając od siebie „Where are you?”, to po chwili Honor 7 zacznie dzwonić, wibrować i świecić diodą LED. Funkcja działa, ale wszystko zależy od tego w jakim otoczeniu. Jeśli będzie zbyt głośno, telefonu trzeba będzie szukać bez żadnej pomocy.

Teraz czas na „Klawisz funkcyjny”, czyli dodatkowy przycisk ulokowany na lewej krawędzi smartfonu. Przycisk działa w trzech trybach – naciśnięcie, podwójne naciśnięcie i dłuższe przytrzymanie. Do każdego trybu możemy przypisać jeden z siedmiu skrótów (np. aktywowanie latarki czy wykonanie zrzutu ekranu) lub uruchomienie wybranej aplikacji. Ciekawostką, która mnie najbardziej się spodobała jest opcja nagrywania rozmowy – wystarczy dłużej przytrzymać klawisz funkcyjny podczas prowadzenia rozmowy, by ją nagrać. Piękna sprawa! W opcjach nieco błędnie określono „Szybką migawkę”, bo w rzeczywistości przypisanie teja akcji do przycisku, uruchamia aparat, gdy mamy wyłączony ekran, a nie działa jako spust migawki.

W Honor 7 jest też kilka gestów i opcji sterowania za pomocą ruchu. Obok takich podstawowych ruchów jak odwracanie urządzenia, by wyciszyć połączenie przychodzące, podniesienie go, by ściszyć dzwonek czy przyłożenie go do ucha, by odebrać bądź wykonać połączenie znalazło się też potrząsanie, co zmienia ułożenie ikon na pulpicie w trybie edycji czy przechylanie, aby przenosić ikony i widgety pomiędzy ekranami. Wiem, że wiele osób korzysta z opcji wybudzenia podwójnym dotknięciem i po zakupie Honor 7 się nie zawiodą, bo też to ma. Możemy też otwierać aplikacje rysując na wygaszonym ekranie odpowiednią literę, co działa dobrze, ale niestety nie można zdefiniować własnego wzoru i przypisać do danego programu. Dostępne są tylko cztery gesty.

Wiadomo, że Honor 7 ma przyciski dotykowe na ekranie, ale dzięki oprogramowaniu możemy zmienić ich kolejność. Jeśli ktoś przyzwyczaił się do układu samsungowego, może wybrać kombinację, gdzie Wstecz znajduje się po prawej stronie. Można też dodać czwarty przycisk, który będzie wysuwał belkę powiadomień. Huawei świetnie podszedł do trybu obsługi jedną ręką, który aktywuje się błyskawicznie. Wystarczy przejechać kciukiem po wszystkich klawiszach systemowych, by przykleić interfejs do lewej lub prawej krawędzi. Ponowny ruch w druga stronę przywraca widok pełnoekranowy.

Są też inne smaczki jak chociażby Przycisk wiszący, czyli taki „bąbelek”, który przyklejony jest do krawędzi ekranu, a po naciśnięciu wyświetla podstawowe funkcje. Przydatne, ale miałoby większy sens, przy większym ekranie, tak od 5,5 cala w górę. Nie zabrakło oczywiście trybu obsługi w rękawiczkach czy ochrony przed przypadkowym uruchomieniem jakiejś funkcji, gdy telefon trzymamy w kieszeni spodni. Honor 7 został wyposażony także w podczerwień i specjalną aplikację, która zamienia smartfon w uniwersalny pilot do telewizora i sprzętu RTV. Baza wspieranych urządzeń jest duża i przy czterech sprawdzonych telewizorach nie było problemu, choć w przypadku dekodera z Vectry nie wszystkie funkcje działały.

A teraz trochę pomarudzę, bo nie wszystko wygląda tak fajnie jak wyżej. Negatywnym zaskoczeniem dla mnie, była masa pre-instalowanych aplikacji z chińskimi znaczkami. Nie pamiętam ile ich dokładnie było, ale na pewno kilkanaście i niepotrzebnie zajmowały pamięć. Na całe szczęście Huawei dał możliwość ich odinstalowania, co się chwali, bo w przypadku telefonu z 16 GB pamięci każdy megabajt jest ważny. Teraz zaskakujące, a zarazem śmieszne – wiecie, że w moim egzemplarzu nie było Google Play i żadnych usług Google? Tak, trudno jest to sobie wyobrazić, ale musiałem posiłkować się chińskim sklepem App Center, by pobrać Sklep Play, a potem już ze Sklepu Play pozostałe usługi jak Mapy czy wyszukiwarkę Google. Jest jednak dobra strona tego całego zamieszania, bo nie musiałem instalować usług Google, z których w ogóle nie korzystam, jak przykładowo Zdjęcia Play czy Muzyka Play. Na koniec, uspokajając wszystkich – w Honor 7 z polskiej dystrybucji jest już Google Play i nie ma aż tylu fabrycznie zainstalowanych „śmieci”.

Tryb dual SIM

Jeszcze kilka słów o trybie dual SIM, bo sporo osób o to pytało. Jak już zdążyliście przeczytać, Honor 7 ma jedną szufladkę na wszystkie karty, czyli albo dwie nanoSIM, albo jedną kartę nanoSIM i zewnętrzną pamięć w formie microSD (do 128 GB). Niestety, takie rozwiązanie zmusza nas do pewnych ograniczeń, ale dobrze, że w ogóle jest. Ok, tryb dual SIM działa w trybie aktywnym (pełnym), co oznacza, że prowadząc rozmowę z jednym numerem, będziemy mogli odebrać drugi numer, zawieszając tym samym ten pierwszy. Rozmówca z pierwszego numeru dostanie wtedy komunikat o oczekiwaniu na kontynuowanie rozmowy. Mając aktywne dwa połączenia, możemy bez problemu się między nimi przełączać.

 


SPIS TREŚCI:

  1. OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ ZESTAWU | SPECYFIKACJA
  2. WYGLĄD I WYKONANIE | EKRAN
  3. OPROGRAMOWANIE I FUNKCJE | Tryb dual SIM
  4. APARAT | WYDAJNOŚĆ I MULTIMEDIA | BATERIA
  5. PODSUMOWANIE | PLUSY I MINUSY

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

136 replies on “Recenzja smartfonu Honor 7 – tak dobrze jeszcze nigdy nie było”

  • Pan_droid
    12 września 2015 at 16:41

    Wszystko fajnie ale ten wspólny slot sd z drugą sim to jakieś nie porozumienie. Szkoda byłoby idealnie.

    • 12 września 2015 at 16:50

      Racja, ale da się z tym żyć. Ja korzystałem z dual SIM w Berlinie na IFA i się sprawdziło, ale rzeczywiście, jeśli ktoś cały czas chce używać dwóch kart SIM, to pamięci może zabraknąć.

  • Andrzej
    12 września 2015 at 18:11

    Fajna recenzja. Mam ochotę na ten telefon i w związku z tym parę pytań. Czy na pewno jest Gorilla 3 ?, bo krążą w necie różne specyfikacje jeżeli chodzi o ten element. I co dla mnie najważniejsze – czy da się instalować aplikacje na SD. Dla mnie 16 GB to jednak mało, a bawiąc się trochę tym telefonem w Saturnie widziałem opcję „wybierz domyślną pamięć” a w menedżerze aplikacji po naciśnięciu na daną aplikację był jakiś klawisz o „zarządzaniu pamięcią” czy coś takiego. Wszystko to sugerowało jakby można wykorzystać SD (w Saturnie nie było oczywiście włożonej SD więc nie miałem możliwości sprawdzenia). Będę wdzięczne za wyczerpującą informację czy aplikacja mogą być w całości lub częściowo instalowane na SD. I jeszcze jedno – w Chinach są dostępne dwie wersje 16GB to jest UL00 i TL01H. Nie wiesz może czym się różnią? bo ja nie potrafię odkryć. Dzięki.

    • 14 września 2015 at 02:08

      Wiele specyfikacji podaje, że jest to Gorilla Glass 3 i według moich źródeł też tak jest.
      Przejrzałem dokładnie specyfikacje i żadnych różnic między UL00, a TL01H nie znalazałem, więc to musi być ten sam model, a możliwe, że oznaczenie jest różne ze względu na region. Ja mam UL00.
      Aplikacje sprawdzę później.

      • Andrzej
        14 września 2015 at 11:27

        Dzięki za info i czekam na sprawdzenie aplikacji.

        • 15 września 2015 at 18:47

          Przeniosłem dwie gry, które łącznie ważą około 150 MB i wygląda na to, że wszystkie pliki zostały przeniesione na kartę pamięci. Po wyjęciu karty, gry nie są widoczne w menu. Jak zainstaluję coś większego to dam znać jak to wygląda.

          • Andrzej
            15 września 2015 at 18:59

            Fajnie, dzięki. Wygląda zatem lepiej niż na moim samsungu z KK 4.4.2 (root). U mnie przeniesienie Worda czy Facebooka spowodowało, że i tak około 75% pozostało w pamięci urządzenia.

  • Kapelusznik
    12 września 2015 at 18:13

    Również mam chrapkę na ten telefon tylko waham się nad moto x play może jakaś mała podpowiedź.

    • Damian Król
      12 września 2015 at 23:40

      Korzystam z Honora 7 od tygodnia i z czystym sumieniem mogę go polecić a nawet uspokoję cię, że 2 z 7 podanych minusów (preinstalowane chińskie aplikacje i braki w tłumaczeniu) nie występują w telefonach kupionych w polsce. Moto X play jak dla mnie jest za duży a więc twoja decyzja 😉

      • GaijinPL
        14 września 2015 at 20:12

        Hej, jak działa nagrywanie rozmów?

      • GaijinPL
        15 września 2015 at 05:23

        Korzystasz z funkcji nagrywania rozmów? Jesteś z niej zadowolony?

        • Damian Król
          15 września 2015 at 07:51

          Nie używam tej funkcji

    • 13 września 2015 at 09:05

      Mam ten sam dylemat. Raczej skłaniam się ku Honorowi, ale za Motorolą przemawia większa bateria i zapewniony dłuższy okres dostępu do aktualizacji. Nie podobają mi się za to jej wymiary.

      • 14 września 2015 at 02:09

        Akurat w kwestii tych dwóch urządzeń nawet bym się nie zastanawiał i brał Honor 7 😉

        • 14 września 2015 at 18:02

          Wybrałem honora – jestem pod wrażeniem szybkości i skuteczności czytnika linii papilarnych (Galaxy S6 się przy nim chowa).

          • Kapelusznik
            14 września 2015 at 18:19

            Masz go juz u siebie? Ja czekam aż będzie 100-200zl tańszy. Napisz jak wrażenia

          • 14 września 2015 at 18:27

            Świetnie leży w dłoni (obawiałem się, że będzie trochę za ciężki). Po wyjęciu z pudełka dostępność wolnej pamięci = ca. 9,5GB. Przy pierwszym uruchomieniu – po włożeniu karty nanoSIM i microSD wyskakiwał mi komunikat „nie wykryto karty sim”. Okazuje się, że dotyczy to drugiego slotu (tego, w którym jest microSD) – trochę to mylące. Jak to u Huawei’a jest – nie można wyłączyć domyślnej aplikacji Muzyka, a zmiana domyślnej appki do muzyki na inną nie działa (czyli jak podłączam telefon do car-audio, to automatycznie uruchamia się Muzyka). To tak na szybko po kilku pierwszych godzinach. Ogólnie jednak – zadowolony jestem.

          • 14 września 2015 at 18:33

            Z ciekawości, jaki kolor wybrałeś?

          • 14 września 2015 at 18:56

            Na chwilę obecną nie ma wyboru – w polskiej dystrybucji jest tylko wersja biało-srebrna (przód-tył).
            BTW: mega wygodne jest to odblokowywanie czytnikiem na pleckach. To, plus spięcie gestu podwójnego puknięcia (NovaLauncher) z blokadą ekranu robi robotę – praktycznie nie dotykam klawisza Power 🙂

          • GaijinPL
            14 września 2015 at 20:17

            Hej, jak działa nagrywanie rozmów? Pika coś podczas rozmowy czy nie?

          • Kapelusznik
            14 września 2015 at 19:03

            Ja o wagę się nie obawiam bo moja lumia 920 wazy ok 200 gram wiec dla mnie to będzie ulga. Napisz potem jak się sprawuje system czy potrafi złapać zadyszkę.

          • GaijinPL
            15 września 2015 at 05:24

            Korzystasz z funkcji nagrywania rozmów? Jesteś zadowolony z tego jak to działa?

          • 15 września 2015 at 07:30

            Jeszcze nie – muszę poczytać jakie appki na nim nagrywają.

          • GaijinPL
            15 września 2015 at 08:00

            Z tego co czytałem to jest dedykowany przycisk do tego. W trakcie prowadzenia rozmowy trzeba go przytrzymać albo coś w tym stylu. Nie potrzeba żadnych aplikacji. I to jest najfajniejsze bo aplikacje po aktualizacji do nowego Androida mogą przestać działać.

          • 15 września 2015 at 08:04

            Pierwsze słyszę … Gdzie o tym czytałeś?

          • GaijinPL
            15 września 2015 at 08:43

            W tej recenzji 😉 ” wystarczy dłużej przytrzymać klawisz funkcyjny podczas prowadzenia rozmowy, by ją nagrać.”

          • 15 września 2015 at 08:50

            Nie działa to u mnie.

          • GaijinPL
            15 września 2015 at 09:36

            Działać musi, to natywna funkcja telefonu. Ciekawi mnie tylko czy pika co minutę i jaki jest limit czasu nagrania, jakość itd. Pozostaje mi kupno ze sklepu przez internet i 14 dni na zwrot jak nie będzie ok.

          • 15 września 2015 at 12:32

            Wejdź w ustawienia „Klawisza funkcyjnego” i aktywuj opcję nagrywania, bo jak dobrze kojarzę, jest ona wyłączona.

          • 15 września 2015 at 12:40

            Hmmm, owszem jest ale … to jest uruchamia Notatkę głosową, a na nagrywanie rozmów telefonicznych. Mało tego – nie da się tego aktywować w trakcie prowadzonej rozmowy. Czyli pozostają aplikacje firm trzecich.

          • 15 września 2015 at 13:35

            Ale jaja, czyżby Honor 7 z polskiej dystrybucji nie miał opcji nagrywania? Tego bym się nie spodziewał, ale w sumie to… Polska. Jak wyglądają u Ciebie opcje przycisku?

          • 15 września 2015 at 13:45

            Nie mam tej ostatniej opcji ;/
            A jaką masz wersję ROM’u?

          • 15 września 2015 at 14:12

            PLK-UL00C17B162

          • 15 września 2015 at 14:14

            Ja – PLK-L01C432B100, czyli tu leży problem.

          • 15 września 2015 at 14:44

            Bardzo możliwe, choć problem może leżyć tej po stronie prawa, bo nagrywanie rozmów bez poinformowania rozmówcy nie jest dozwolone.

          • 15 września 2015 at 16:18

            No nic, zanęciłem temat na forum XDA Developers – może coś z tego wyjdzie 😉

          • GaijinPL
            16 września 2015 at 14:43

            Zamówiłem sprzęt. Jak nie będzie działać nagrywanie to zwracam.

          • voemis
            20 września 2015 at 13:57

            Fotografowanie kogoś bez jego zgody jest też zabronione. Rozumiem, że mogę w związku z tym trafić na egzemplarz z zablokowanym aparatem…

          • Mariusz
            15 września 2015 at 17:56

            A ja posiadam PLK-TL01HC01B162 Tak jak wspomniałem z chińskiej dystrybucji i mam tą opcję. Czy wiadomo czym się różnią te Romy?

          • 15 września 2015 at 18:46

            B162 jest najnowszy. B100 to ten, który jest w smartfonie z polskiej dystrybucji

          • Mariusz
            15 września 2015 at 20:23

            A testował Pan irDa? Nie mogę znaleźć jakieś fajnej apki.

          • 15 września 2015 at 20:30

            Nie wiem czy jest gdzieś dostępne takie zestawienie … Na pewno chińska stockowa przeglądarka ma więcej opcji => https://www.youtube.com/watch?v=VYfXAy9jlkc&feature=youtu.be&t=1m40s (od 1 min 40 sek – jeśli samo nie przeskoczy).

          • Mariusz
            15 września 2015 at 14:07

            A ja mam takie pytanie też posiadam telefon z chińskiej dystrybucji i dostałem go rozpieczetowanego chińczyk dorzucił: adapter do ładowarki, jedną folie oraz przejściówkę do podłączenia pendrive. Dodatkowo prawdopodobnie po usuwał mi chińskie aplikacje bo zostaly tylko te o to nadole których nie mogę usunąć bo są systemowe. Czy Pan tak samo miał w swoim modelu nie wszystkie udalo sie usunąć? Co do googla play miałem go zainstalowanego.

          • 15 września 2015 at 14:11

            Systemowych aplikacji jak HiCare czy Huawei Cloud+ nie usuniesz. Ja w zestawie też miałem adapter z polską wtyczką, ale kabelka USB OTG już nie. App Center to taki „chiński” Google Play.

          • Pawel
            2 listopada 2015 at 11:49

            W Polskim Honorze 7 chyba nie ma nagrywania rozmów (ja nie widzę) 🙁

          • GaijinPL
            14 września 2015 at 20:13

            Hej, jak działa nagrywanie rozmów w praktyce?

    • Pawel
      2 listopada 2015 at 11:48

      Jeśli ciągle się wahasz to mogę szybko odpowiedzieć na każde pytanie o Honora 7 (no może oprócz nagrywania rozmów).

  • Polikon
    12 września 2015 at 19:49

    Ci co „wymyślają” konfigurację telefonów całkowicie
    stracili kontakt z rzeczywistością. Albo dwie karty SIM albo jedna
    SIM i karta pamięci. To jakieś nieporozumienie. Jak kupowałem
    swojego Samsunga chciałem S6 ale jak się dowiedziałem że nie ma
    slotu na kartę pamięci to tylko jedna myśl przyszła mi do głowy.
    Niech ci z Samsunga sami go sobie kupują. Aparat 20 Mpix, to jakaś
    kpina? Gdzie on ma matrycę 20 Mpix? On nawet nie leżał koło
    takiej matrycy. Interpolowane 20 Mpix to tak z tym można się
    zgodzić. To samo dotyczy nagrywania filmów. Producenci takich
    telefonów chyba nigdy nie oglądali filmu nagranego w Full HD.
    Interpolowane HD to tak ale nie Full HD.

    Panowie skoro robicie recenzję a nie reklamę to piszcie prawdę
    o parametrach.

    • 12 września 2015 at 20:26

      Masz rację, ale tylko do potrójnego slotu na karty SIM i microSD. Honor 7 ma sensor Sony IMX230 1/2.4 i 21 megapikseli, więc gdzie tu masz interpolację? To samo tyczy się filmów, IMX230 wspiera nawet 4K i to mówi oficjalna specyfikacja sensora. I tak, by the way, gdyby była to reklama, byłoby to dokładnie oznaczone – Wpis promowany.

      • Big Mac Boczek
        13 września 2015 at 08:51

        Pisalem na fejsie na profilu honora czy h7 ma dual sim full active i dostalem info ze jest stand by. Jak to jest naprawde?

        • 13 września 2015 at 13:03

          Działa tak, jak opisałem w recenzji.

          • Dejv24566pl
            16 stycznia 2016 at 17:23

            Warto zmienic Samsung a s4 na tego Honor 7 ?? Lepiej robi zdj. ? Dodam że s4 mam juz prawie 3 lata .Pozdrawiam

          • 16 stycznia 2016 at 19:09

            To pytanie retoryczne raczej 😛 Honor 7 porównuje się do Galaxy S6, a S4 to przecież dwie generacje do tyłu. Z przekonaniem napiszę, że Honor 7 jest pod każdym względem lepszy od S4. Zdjęcia? Robi o stokroć lepsze, zresztą zobacz próbkę możliwości wyżej w recenzji.

  • Jacky
    12 września 2015 at 22:58

    Kawał dobrej roboty! Dziękujemy!

  • Maras
    13 września 2015 at 13:54

    Jest też jeszcze jeden szczegół w specyfikacji, który nie jest zgodny z prawdą. Mianowicie wersja 16 GB nie obsługuje NFC. Przynajmniej w moim egzemplarzu tego nie ma, a też mam tel z Chin. Czy moglbys to potwierdzić ?

    • 13 września 2015 at 15:16

      Tak, masz rację. Honor 7 nie ma NFC, a błą w tabeli jest dlatego, ze skopiowałem szablon z innej recenzji. Dzięki za uwagę 🙂

  • Kazama
    13 września 2015 at 15:47

    Można wiedzieć skąd dorwałeś szarą wersję? W Polsce nie do dostania;/

    • 13 września 2015 at 15:51

      Hej, ja mam smartfon z zagranicznej dystrybucji, kupiłem od jednej firmy na Allegro.

      • jozek
        13 września 2015 at 21:16

        to jest wersja europejska czy chińska?

  • nadzieja
    13 września 2015 at 18:14

    Super recenzja

  • karolla
    13 września 2015 at 18:18

    Czy honor 7 robi duzo gorsze zdjecia od note’a 4? Mam dylemat czy uzbierac na czworke czy skusic sie na honora…przesiadka z note 3 neo-co radzisz? Pozdrawiam

    • 13 września 2015 at 21:07

      Mam spory sentyment do Galaxy Note 4 bo od kilku lat używałem dużych smartfonów, ale po tym jak zwariował po aktualizacji do Lollipopa, myślę, że śmiało możesz kupić Honora. Ze zdjęć będziesz zadowolona, a już na pewno z trybu nocnego, który w Honor 7 jest lepszy.

      • karolla
        14 września 2015 at 08:13

        Dzieki za odp! Za note 4 przemawia to,ze korzystam z gear fit i moje uwielbienie amoledow. Ale gdyby brac pod uwage wylacznie jakosc zdjec, bo na tym najbardziej mi zalezy – co wybrac honor 7, note 4 czy lg g4?
        Przy okazji, recenzja pierwsza klasa!

        • 14 września 2015 at 11:16

          Bardzo ciężki wybór. Wszystkie należą do tych smartfonów, które robią świetne zdjęcia. LG G4 jako jedyny ma tryb manualny, więc jeśli sama chcesz pobawić się parametrami to ten, Honor 7 jest gdzieś pośrodku, a Galaxy Note 4 ma chyba najszybszy aparat.
          Jeśli zależy Ci na dużym wyświetlaczu AMOLED to może warto poczekać na Huawei Mate S?

      • olo
        14 września 2015 at 16:56

        Mój Note 4 też zwariował (bateria topiła się w oczach) ale przecież wystarczyło wrócić do KitKata…
        Dla mnie ten chinczyk jest daleeeko za Notem 4,,, Głównie przez kamerę

        • Pawel
          2 listopada 2015 at 11:46

          Zdjęcia Honora 7 są OK. Nic mniej nic więcej. Aparat to zaleta w porównaniu do średniej półki i wada w stosunku do najwyższej. Chociaż w niektórych recenzjach oceniany jest perfekcyjnie.

  • GaijinPL
    14 września 2015 at 20:05

    Świetna recenzja, mam pytanie jak działa nagrywanie rozmów? Tylko to mnie jeszcze nurtuje przed kupnem telefonu. Możesz to rozwinąć? Jak to w praktyce jest?

    • 14 września 2015 at 20:47

      Sprawdzę niebawem i dam Ci znać. Aa i po co tyle spamu? 🙂 Wystarczy jeden komentarz

      • GaijinPL
        14 września 2015 at 21:29

        Na czasie mi zależy, a i pytania do różnych osób dają większe szanse powodzenia i różne punkty widzenia.

        • 14 września 2015 at 23:28

          Zatem tak, jak przytrzymasz dłużej „Klawisz funkcyjny” lub wybierzesz opcję „Nagraj” podczas połączenia to rozmówca usłyszy dźwięk, tak jakbyś tonowo nacisnął jakiś przycisk.

          • GaijinPL
            15 września 2015 at 05:21

            Dziękuję za odpowiedź, nie wiem dlaczego zniknęły moje zapytania do innych użytkowników tego telefonu. Im więcej osób się wypowie tym więcej informacji. A ta funkcja jest dla mnie najważniejsza z tego telefonu. Ponawiam do nich pytania.

  • Enemde
    15 września 2015 at 20:16

    Bardzo fajnie napisana recenzja Honora 🙂 Nurtuje mnie jedynie pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi. A mianowicie: czy za pomocą czytnika linii papilarnych oprócz blokady samego telefonu, możemy ustawić blokadę dowolnych aplikacji (np. galerii, eksploratora plików, facebooka itp.)? Za odpowiedź z góry dzięki 🙂

    • Pawel
      2 listopada 2015 at 11:45

      Moźna. Każdą aplikację można zabezpieczyć odciskiem palca, nawet nie mając blokady ekranu 🙂 No i jest jeszcze sejf na dane też odbezpieczany odciskiem palca 🙂

      • 1 lutego 2016 at 19:05

        Gdzie znajdę dostęp do sejfu – coś nie mogę namierzyć tej funkcji 🙂

        • Pawel
          1 lutego 2016 at 19:17

          Pliki >Sejf 🙂

          • 1 lutego 2016 at 19:34

            A dzięki, faktycznie jest 🙂 Jakoś przeoczyłem to tam.

  • Dawid
    16 września 2015 at 11:13

    Czy możesz coś więcej powiedzieć o tej stabilizacji obrazu? Jest ona cyfrowa czy optyczna?

  • 17 września 2015 at 17:32

    A wiedzieliście, że honor 7 ma (ukrytą) funkcję krokomierza? 😉
    http://40.media.tumblr.com/2aa867e93bda33c04958f9b8bdcab480/tumblr_nutu08WYM11qa05h5o1_1280.jpg

  • Paweł
    4 października 2015 at 15:56

    Krzysztof a czy w Polsce jest/będzie dostępny wariant Honora 7 z większą ilością wbudowanej pamięci?

    • 4 października 2015 at 16:10

      Nie, wersja z 64 GB i w kolorze złotym jest tylko na Chiny. Można ją jednak znaleźć np. w zagranicznych sklepach i na Allegro od firm, które sprowadzają ten sprzęt.

      • Paweł
        4 października 2015 at 16:21

        Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź. Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy wersją europejską a tą na Państwo Środka? Chodzi mi m.in. o używanie smartfona z Chin w Polsce. Czy z uwagi na inny zakres częstotliwości są jakieś problemy z zasięgiem?

        • 4 października 2015 at 18:40

          Na zasięg nie zarzekam. W kwestii technicznej różnica jest tylko w kolorze i pamięci 64 GB. Duże zmiany są jednak w oprogramowaniu – w tym z Chin mamy np. funkcję nagrywania rozmowy, ale można trafić na nieprzetłumaczone zakamarki i kilka chińskich aplikacji, które na szczęście można bez problemu usunąć.

          • Paweł
            4 października 2015 at 21:15

            Czyli rozumiem, że też masz chińską wersje? A LTE sprawuje się dobrze? Wnioskując bardziej się opłaca kupić tę chińską, jedyna przewaga polskiej wersji jest taka, że mamy gwarancję i serwis w PL. Rozumiem, że NFC nie ma w żadnej z tych wersji?

          • 4 października 2015 at 22:51

            Wszystko ok z LTE, działa. Ja mam wersję z chińskiej dystrybucji, ale kupioną od polskiego importera z roczną gwarancją. Tak, NFC nie ma żadna wersja.

  • Raoul Duke
    9 października 2015 at 08:34

    Do spustu migawki służy przycisk do podgłaśniania

    • Pawel
      2 listopada 2015 at 11:42

      Szybka migawka = 2 naciśnięcia przycisku ściszania.

      • 2 listopada 2015 at 11:55

        Zauważyłem, że szybką migawkę można też „podpiąć” pod ten dodatkowy klawisz funkcyjny. Wtedy dwukrotne kliknięcie uruchamia aparat.

        • Pawel
          2 listopada 2015 at 12:01

          Uruchomienie aparatu mam nawet podpięte pod 1 naciśnięcie „Magic Key” 🙂 Ale zdjęcia od razu w ustawieniach niestety nie widziałem.

          • 2 listopada 2015 at 13:12

            To tak, opcja „Szybka migawka” w ustawieniach klawisza funkcyjnego uruchamia aparat a nie robi od razu zdjęcia. O to mi chodziło. Ustawiłem to pod dwukilik bo przez 1 naciśnięcie mógłbym za często uruchamiać aparat.

  • Shuracz
    9 października 2015 at 21:22

    Tylko Huawei P8 ma funkcję wybudzania ekranu podwójnym stuknięciem.

    • 9 października 2015 at 21:55

      Owszem ma, ale ta funkcja pojawiła się w aktualizacji, po tym jak zrobiłem recenzję.

    • Pawel
      2 listopada 2015 at 11:43

      Nie tylko. Honor 7 również.

  • Cameron
    14 października 2015 at 13:43

    Czy bedzie można kupć kiedyś(nwm, chociazby nawet za rok,pol roku) ten telefon w kolorze czarno szarym w polskich sklepach ? Np w saturnie itp .

    • 14 października 2015 at 21:44

      Honor 7 przecież jest dostępny w kilku sklepach w czarno-szarym kolorze. Fakt, jeszcze 3-4 tygodnie był problem, ale teraz bez problemu go można znaleźć m. in. w Sferis, X-KOM czy Komputroniku. By the way, był wczoraj nawet za 1499 zł w X-KOM w tym kolorze 😉

  • Paweł
    19 października 2015 at 20:02

    Ktoś wie jak stworzyć pusty folder na pulpicie?

    • 20 października 2015 at 00:04

      Pustego raczej nie stworzysz, zresztą… po co? Folder tworzysz łapiąc jedną aplikację i nakładając ją na inną.

  • Tomasz
    20 października 2015 at 12:30

    Gdzie można kupić wersję 64GB GOLD w tej „tubie”?

    • 20 października 2015 at 15:39

      W Polsce nie jest dostępna w oficjalnej dystrybucji. Widziałem na Allegro, ale mozna też np. znaleźć na GearBest czy AliExpress

      • Marcin
        19 lutego 2016 at 16:44

        A jakie różnice poza NFC i pamięcią są pomiędzy wersją gold a europejskimi czyli czarna i biała? Widziałem właśnie na Allegro złote ale o dziwo w opisie jest podane 16 GB mimo ze wszędzie można zaleźć info ze te właśnie wersje są 64 GB. Czy są jakieś różnice pomiędzy gold a np czarna we wbudowanej antenie?

  • Beny
    25 października 2015 at 12:57

    Skuszony dobrymi opiniami o tym telefonie poszedłem do MM i zanabyłem to cudo.
    Telefon faktycznie świetny ale dla mnie bezużyteczny całkowicie.
    Potrzebowałem dual sim-a , ten fon niby go ma ale tylko na papierze. Co się okazuje ?
    1) slot sim1 zapakowałem kartę Orange firmową, tylko rozmowy ( 2G )

    2) slot sim2 karta prywatne Virgin ustawiona transmisja danych (3G,LTE)

    Wałek jest taki że dzwoniąc z karty Orange do sieci Orange

    albo nie słyszę rozmówcy wcale albo po chwili zaczyna ścinać głos tak jak by był na granicy zasięgu, rozmawiać się absolutnie nie da.
    Oddzwaniam natychmiast z karty virgin żeby wykluczyć problem zasięgu i połączenie virgin>orange jest bez problemowe.
    Zamiana kart sim (2G na virgin, 3G LTE na orange) powoduje że przypadłość przechodzi na virgin.

    Męczyłem się z tym cztery dni, kontaktowałem z servisem Huawei, w sklepie dzięki uprzejmości sprzedawcy przetestowałem inny
    egzemplarz tego telefonu, niestety wszystkie zachowywały się tak samo. Serwis twierdził że nic nie wiedzą o takim problemie
    i jestem pierwszym zgłaszającym, chcieli abym im podesłał telefon. Jako że fona używam w pracy nie stać mnie na to by pozbyć
    się nowego telefonu na miesiąc lub bóg wie ile. Telefon po 4 dniach zwróciłem do sklepu.

    Jeszcze jedno zauważyłem ale nie wnikałem w przyczynę czym to było spowodowane ale w miejscu gdzie mam garaż dwa telefony
    położone obok siebie H7 i galaxy a7 , H7 nie miał połączenia z LTE ani 3G (a niby 2 kreski zasięgu pokazywał) a A7 śmigał bez problemu na LTE (ta sama sieć virgin oba zalogowane do nadajnika play)

  • May Czos
    19 listopada 2015 at 04:25

    Za nic bym go nie kupił. Nie jestem w stanie obojętnie przejść obok designu, wygląda blado, nudno i powtarzalnie, jak połowa innych chińczyków. P8 wygląda o niebo lepiej, jest smuklejszy i bardziej charakterny, ma swój styl. Ekran nie jest taki sam jak w P8, Huawei dostaje panele z lepszego sortu, nieco jaśniejsze, z nieco lepszym kontrasterm i przede wszystkim ze stabilną kalibracją (w przypadku Honora jeden egzemplarz może mieć idealną biel mającą 6500K, drugi może mieć wyraźnie niebieską w okolicach 9000K – w obu „suwak” w środkowym położeniu). P8 ma też lepszy i bardziej niezawodny aparat – dzięki optycznej stabilizacji niestraszne są mu gorsze warunki oświetleniowe czy mniej pewna ręka. Co ciekawe – Huawei jest sporo cieńszy, ma optyczną stabilizację, a mimo to nie wystaje mu „wulkan” jak w Honorze. Do P8 można też dokupić szkło TouchPlus przenoszące przyciski Androida na dolną ramkę, przez co Huawei nie razi zmarnowanym miejscem pod ekranem, a Honor i owszem.

    PS. Wyniki benchmarków graficznych wcale nie są w czołówce, Kiriny dostają baty od wielu średniaków.

  • Norberto
    19 listopada 2015 at 23:59

    DLNA ? Czy jest możliwa obsługa? Często łącze się ze swoim zestawem muzycznym i przyzwyczaiłem się do tego. W honor 7 to chyba niemożliwe . Obym się mylił. Proszę o odpowiedź

    • 20 listopada 2015 at 00:52

      Z tego co widzę w telefonie i kilku specyfikacjach Honor 7 nie posiada DLNA.

      • Norberto
        20 listopada 2015 at 06:52

        Podrąże. Czy zatem jest możliwość skorzystania z jakiejś apki która to umożliwia ?

  • Krzysztof
    22 listopada 2015 at 23:18

    Mam pytanie dotyczące kart SD. Honor napisał że najlepiej włożyć kartę SD co najmniej 10 klasy. Czy karty niższej klasy mogą spowodować wolniejsze działanie ogólne telefonu? Lagi podczas przewijania aplikacji itp? Czy jedyne co to wolniej zdjęcia i muzyka zapisane na karcie będą się wczytywać/zapisywać ?

    • 23 listopada 2015 at 00:30

      Cześć, nie mam pod ręką karty microSD np. klasy 4, ale wolniejsza karta o wolniejszym zapisie i odczycie, może mieć negatywny wpływ na zapis filmów w wysokiej rozdzielczości (np. w Full HD) czy wczytywanie zdjęć w galerii. Odczujesz też na pewno różnicę przenosząc pliki z/do komputera. Niższa klasa karty pamięci nie ma wpływu na ogólne funkcjonowanie telefonu.

  • Aga
    30 listopada 2015 at 09:20

    Mój Honorek już czeka grzecznie jako prezent pod choinkę 🙂 Ale trochę się nim pobawiłam, by zobaczyć czy działa 🙂
    Mam pytanko: gdzie ja znajdę w tel – ustawienia klawiatury by wyłączyć kodowanie 7-bitowe czy zmienić skórkę wiadomości itd? Nie widziałam w wiadomościach albo coś przeoczyłam. I jeszcze chciałam zapytać o stabilizator w aparacie – czy u Pana ta opcja w ustawieniach aparatu jest?

    • 30 listopada 2015 at 13:01

      Kodowanie 7-bitowe? Pierwsze słyszę, ale proponuję zamienić tą domyślną klawiaturę Huawei Swype na TouchPal. W ustawieniach nie mam opcji stabilizacji obrazu, bo Honor takowej nie posiada. Nie mniej w trybie nagrywania filmów jest opcja „Stabilizator” która zakładam, że software’owo niweluje wstrząsy. Optyka jest inna niż w Huawei P8, a ten posiada OIS.

      • Aga
        30 listopada 2015 at 15:29

        Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o to, żeby SMS-y były wysyłane z polskimi literami. Piszę wiadomość z polskimi literami ale wysyła mi bez naszych polskich ogonków 🙂

  • 17 grudnia 2015 at 20:29

    Oglądam, czytam o tym telefonie i coraz bardziej się do niego przekonuje bo na początku jak go tylko zobaczyłem to sprawiał wrażenie świetnie wykonanego, w dobrej cenie i o bardzo dobrych parametrach. Teraz okazuje się także, że nakładka która wydawała się być problemem kryje w sobie mnóstwo przydatnych funkcji – niby drobnych ale przydatnych. Cyba jednak wybór padnie na ten model 🙂

    • 17 grudnia 2015 at 20:40

      Będziesz zadowolony 😉

    • Pawel
      19 grudnia 2015 at 14:47

      Jeśli jeszcze się wahasz pytaj 🙂 Mam 3 miesiące więc wiem o nim sporo. Ma już (np. u mnie) testowego 6.0 i pięknie śmiga. Jak coś to pytaj 🙂

      • 19 grudnia 2015 at 17:04

        Ok, dzięki. Jakbyś mógł w takim razie napisać jak jest z jakością dźwięku odtwarzanego na słuchawkach? Do nakładki nie byłem przekonany pierw ale wydaje mi się ona coraz bardziej ciekawa ze względu na funkcje. W sumie zależy mi też na dobrym aparacie ale tutaj z tego co widzę jest z czego być zadowolonym bo matryca Sony chyba spisuje się całkiem całkiem? 🙂

        • Pawel
          19 grudnia 2015 at 18:39

          Ja nie używam słuchawek najwyższej klasy ale jakość na takich za około 100 złotych Sony nausznych i 60 zł dousznych jest na prawdę dobra. Tu na prawdę trzeba docenić ten telefon tym bardziej że ma tą (zapomniałem nazwy… dts chyba) technologię dźwięku kinowego. Jest BARDZO OK.
          Nakładka jest super i widać że ktoś ją dopieścił. Są te smaczki jak możliwość zmiany kolejności przycisków ekranowych, wyszukiwarka po zjechaniu palcem, motywy, nawet kompas teraz. Mi się to bardzo podoba 🙂
          Aparat… chciałbym bardzo napisać że jest świetny, ale nie jest 🙁 zacznę od przedniego: bardzo dobrego, może nawet najlepszego na rynku. Selfie (nawet moje ;)) wychodzą bardzo dobre i „ładne”. Zasługuje on na największe docenienie 🙂
          A tylny… w dzień jak złapie ostrość (a nie zawsze mu to wychodzi :(… ) zdjęcia są na szkolne 5+. Bardzo dobre kolory, dużo megapikseli. Ale czasami tej ostrości złapać nie chce. Myśli, zastanawia się i nic. W nocy jest średnio. Raz wyjdzie bardzo ładne, raz beznadziejne. Dodatkowo liczba funkcji u niedzielnego fotografa (czytaj mnie) budzi strach jak wchodzę po tygodniu nieużywania 🙁
          Wszystko w telefonie działa b. sprawnie. Nie występują prawie zamyślenia.
          Obecnie najtańszy jest chyba w Plusie (w abonamencie) oraz w X-KOM (Strefa Okazji).
          Jak coś jeszcze to pytaj. Pozdrawiam!

          • 1 lutego 2016 at 19:11

            No i jest 🙂 Mam go od kilku dni i pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Jakość dźwięku na słuchawkach jest na bardzo dobrym poziomie i jestem zadowolony choć oczywiście słuchawki jakich się używa też odgrywają rolę ale mam podobne jak wspomniałeś i taki zestaw sprawuje się bardzo przyjemnie, aparatem nie miałem jeszcze okazji się porządnie pobawić ale w dzień zdjęcia są bardziej niż zadowalające. Nakładka EMUI choć inna to można się przyzwyczaić szybko i prezentuje się schludnie i ładnie i wnosi kilka ciekawych funkcji. Wybór oceniam jak na razie bardzo dobrze 🙂

          • Pawel
            1 lutego 2016 at 19:29

            Cieszę się bardzo 🙂 W moim odczuciu świetny sprzęt. I niezwykle cieszę się że Tobie też się podoba 🙂
            Jak EMUI Ci się trochę znudzi (ale nie będziesz chciał tracić jego świetnych funkcji…) polecam pobrać EMIUI Theme z XDA. Jest to po prostu jeden z motywów dzięki któremu niektóre ikonki zaczynają jakoś wyglądać (nie są tak pozaokrąglane tylko wypełniają całość np. Messenger). Bardzo fajny, świetnie się z niego korzysta 🙂 takie poprawione wizualnie EMUI (na styl Xiaomi).
            Jeśli możesz napisz mi proszę czy też Ci zużywa 20% przez noc bo Mój zaczął tak ostatnio robić bez powodu. I zastanawiam się czy to wina moja czy jednak sprzętu… Pozdrawiam serdecznie! I polecam do Honora oficjalne plecki ( na morele net 19 złotych – wykonane z bardzo fajnego na codzień materiału gumowo-plastikowego. Jak nosisz na telefonie plecki to polecam 🙂 Nie polecam natomiast etui z klapką (tego z paskami, w Polsce go nie widziałem) – guma z tyłu strasznie się „palcuje”. Już po kilku godzinach wygląda fatalnie, a samo „okienko” nie ma żadnego sensu i zasłania temperaturę – tak więc nawet jak znajdziesz to nie polecam 😉 Sporo już o Honorze wiem więc jak coś to pisz, postaram się pomóc 🙂 Serdecznie pozdrawiam!

          • 1 lutego 2016 at 21:05

            Dzięki 🙂 Właśnie myślałem o jakimś etui i chyba rzeczywiście tylko na plecki się zdecyduje i coś na ekran. Mam obecnie jakąś folię na nim. To z klapką na zdjęciach wygląda fajnie ale dla mnie jednak nie do końca praktyczne. Używam telefonu dość intensywnie i co chwila otwieranie tego nie byłoby chyba jednak zbyt wygodne. Ok, poobserwuje jak wygląda zużycie energii przez noc i dam znać 🙂 Również pozdrawiam.

          • 5 lutego 2016 at 19:57

            A więc jak na razie ro przez noc zauważyłem zużycie w okolicach 9 do 11 %. Być może w tle jakaś apka Ci pożera więcej? Zwrócę na to uwagę po nieco dłuższym korzystaniu. A kupiłeś jakieś szkło/ folię na ekran? Mógłbyś coś polecić?

          • Pawel
            5 lutego 2016 at 20:44

            Folię na ekran kupiłem oryginalną z Chin… I jest bardzo dobra ( mało palcuje, świetnie pasuje, szkło 2,5D więc zaokrąglona po bokach i wygląda fajnie) ale z racji tego że a z Chin ( a w Europie jej nie widziałem) to trudno mi ją polecać.
            Mój problem jest taki że pożera mi obecnie 20% baterii nawet na trybie ultraoszczędnym – więc niezależnie od włączenia Bluetooth, WiFi i ze wszystkim w tle wyłączonym. Jak wszystko włączone – też 20%. Pewnie jakiś błąd systemowy 🙁

      • 20 grudnia 2015 at 00:48

        O właśnie, jak działa ten 6.0 Marshmallow na Honor 7? Ja niestety testowej wersji nie dostałem. Napisz coś więcej o funkcjach, które pojawiły się razem z nowym Androidem.

        • Pawel
          20 grudnia 2015 at 09:07

          Działa bardzo dobrze. Udało im się za pomocą aktualizacji zwiększyć baterię o dobry 1000 mAh 😉 szczególnie kiedy telefon leży.
          Zmiany:
          – nie działają aplikacje Office’a i Google Translator 🙁
          – bateria trzyma o 20-30% lepiej. Szczególnie kiedy telefon jest w trybie czuwania 🙂
          – Mniej motywów jest 🙁 I nie ma moich ulubionych 🙁
          – Udostępnianie swojego kontaktu jako obrazka QR ( czy działa – nie wiem 🙁
          -grupowanie kontaktów w aplikacji – jest i działa 🙂
          – w opisie aktualizacji jest informacja że można anulować SMS w ciągu 4 sekund 🙂
          – kompas. pokazuje południe na południu więc działa 🙂
          – nagrywanie ekranu
          – tryb profesjonalny w aparacie ( był w B140 a jest opisany jako nowość)
          – gorsze ustawienia na belce – trzeba wybrać 9, wcześniej były wszystkie jednocześnie
          -inaczej pokazuje szczegóły zdjęcia chyba. Teraz jest wykres… nie wiem po co 🙁
          – tryb skanowania dokumentów, NIE GORSZY od Office Lens 😀
          – aktualizator – teraz jest częścią ustawień a nie osobną aplikacją
          jak coś sobie przypomnę dopiszę. Pozdrawiam! 🙂

  • Raoul Duke
    30 grudnia 2015 at 14:10

    Nie wiesz po co zdjęcia posiłków? To już Ci odpowiadam, to proste. Dla osób które prowadza np bloga kulinarnego. Pozdro

  • Johny
    17 stycznia 2016 at 23:13

    Czy telefon jest wodoodporny?

    • 17 stycznia 2016 at 23:28

      Nie, Honor 7 nie jest wodoodporny, nie spełnia normy IP6x.

  • popo
    1 lutego 2016 at 21:57

    Tak na szybko honor 7 czy huawei p8? I dlaczego?

    • 1 lutego 2016 at 22:02

      Skoro na szybko to proszę 😛 Huawei P8 jeśli często robisz zdjęcia, a szczególnie te makro, bo ja nigdy jeszcze nie testowałem smartfonu, który zbierałby ostrość z takiego bliska. Honor 7 jeśli chcesz mieć błyskawiczny czytnik linii papilarnych, sporo większą baterię, która rzeczywiście starcza na dwa dni i cholernie przydatny przycisk funkcyjny 🙂

  • ZADZIOR-MGSM
    3 lutego 2016 at 14:03

    Witam, ktoś wie czemu nie mogę odinstalować facebooka, tweetera i nawet demówek gier?? Pokazuje się „aplikacja systemowa, nie można usunąć” :/ wszędzie piszą, że usuwają bez problemu..

  • Andrzej
    16 maja 2016 at 17:17

    nie działa mi przycisk blokady co się mogło stać,

  • Agata Wiśniewska
    20 lipca 2016 at 12:25

    Proszę o szybką odpowiedź: honor 7 czy samsung galaxy s5 neo? Pozdrawiam

    • 20 lipca 2016 at 16:22

      Tutaj nie będę się nawet zastanawiał i napiszę Honor 7, smartfon pod każdym względem lepszy od Galaxy S5 Neo.

  • Krzysztof Jagiełło
    25 lipca 2016 at 16:19

    W Lollipopie był Dialer+Kontakty+Wiadomości, za to w Marshamallow zamiast Wiadomości są Ulubione – ktoś wie jak to zmienić i z powrotem mieć wiadomości na trzeciej pozycij?

    • 14 sierpnia 2016 at 20:29

      Zdaje się, że nie można tego zmienić.

  • Kondziu Kondziu
    14 sierpnia 2016 at 19:32

    Witam,
    od paru dni mam w posiadaniu telefon Honor 7 i muszę przyznać, że jest niesamowity. Ostatnio jednak chciałem sprawdzić blokadę ekranu za pomocą odcisku palca. Wszystko oczywiście sprawnie poszło do momentu jak chciałem blokadę ekranu usunąć. Po wejściu w ustawienia blokady ekranu funkcja „brak” jest nieaktywna, wyłączona przez administratora. Czy może ktoś wie jak usunąć blokadę ekranu?
    Dziękuję