Śmieszna sytuacja. Jeszcze dwa czy trzy dni temu jak szukałem w Google Play aplikacji do monitorowania aktywności i kalorii natknąłem się na S Health od Samsunga i jak to się mówi „zlałem temat”. W sumie nie pomyślałem, że to jakaś nowość i że dzisiaj będzie to jeden z ważniejszych newsów w technologicznych świecie. A mogliśmy być pierwsi… Damn! nie no, a teraz na poważnie – S Health rzeczywiście trafił na dobre do Google Play i tym samym jest dostępny nie tylko na Samsungi. 

Pewnie aplikacji S Health nie trzeba nikomu dokładnie przedstawiać. Aplikacja stworzona przez firmę Samsung i oficjalnie zaprezentowana razem z Samsungiem Galaxy S4 w 2013 roku. W skrócie, program pozwala kontrolować nam ogólny stan zdrowia i aktywności fizycznej przez np. zliczanie posiłków, wyznaczanie celów aktywności fizycznej czy monitorowanie stanu naszego snu. Do tej pory tylko posiadacze urządzeń Galaxy mogli korzystać z dobrodziejstw S Health, ale od kilku dni mogą to też robić te osoby, które w kieszeni trzymają smartfon od innego producenta. Ja akurat spawadzam właśnie jej działanie na testowanym Huawei Mate S.

Aplikacja S Health jest do pobrania w Google Play (link w źrodle) i oczywiście jest darmowa. Przyjdzie nam pobrać około 42 MB, ale przed pobraniem musimy się upewnić, że nasze urządzenie posiada system Android w wersji 4.4 lub nowszej. Czekamy jeszcze na dodanie obsługi smartwatchy z rodziny Gear i będzie pięknie.

źródło: Google Play

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj