Pierwsza generacja inteligentnej opaski od Microsoftu jakoś nie spotkała się z entuzjazmem z mojej strony, pewnie dlatego, że nie była warta tych 180 dolarów, które trzeba było wyłożyć na jej zakup, była niedostępna w Polsce i niczym szczególnym się nie wyróżniała. Z drugą wersję smartbanda ma być już lepiej, zarówno pod względem wyglądu i funkcji, ale też dostępności. 

Dzięki hiszpańskiemu serwisowi MicrosoftInsider do sieci trafiły zdjęcia drugiej generacji opaski od Microsoftu. I od razu możmy zauważyć spore zmiany w porównaniu do poprzedniej wersji, ale też podobieństwo do konkurencyjnego Gear Fit od Samsunga. Przede wszystkim ekran, który został delikatnie wygięty, co miało spory wpływ na kształt obudowy. Od teraz Microsoft Band 2 jeszcze lepiej dopasuje się do kształtu nadgarstka. Warto też zwrócić na nieco inne zapięcie, gdzie zostały prawdopodobnie ulokowane czujniki.

Według informacji, Microsoft Band 2 będzie w pełni funkcjonalną opaską aktywności, bo oprócz krokomierza, pulsometru, obliczania ilości spalonych kalorii czy kontrolowania stanu naszego snu, będzie umożliwiał określenie na jakiej wysokości są wykonywane ćwiczenia. Ponadto smartband zostanie wyposażony w GPS, by z większą dokładnością określać naszą pozycję i mikrofon do obsługi głosowej.

Band 2 ma działać z Androidem, iOS i Windows Phone, więc podłączymy ją do niemal każdego smartfonu na rynku. Premiera opaski jest zaplanowana na 6. października, bo właśnie na ten dzień Microsoft ustawił oficjalną konferencję, gdzie pokaże też nowe, flagowe smartfony na Windows 10 Mobile. W tym dniu dowiemy się też coś więcej o dostępności i cenie, ale patrząc na historię z poprzednim smartbandem, mam nadzieję, że cena nie przekroczy 150 dolarów.

źródło: MicrosoftInsider przez PhoneArena