Mapy Here, niegdyś nazywane Nokia Maps ze względu na to, że były dostępne tylko na telefonach Nokii, to jedna z popularniejszych jak nie najpopularniejszych nawigacji działających w trybie offline. W zasadzie to jej popularność wybuchła w chwili, gdy mapy zostały udostępnione dla wszystkich smartfonów z Androidem, czego dowodem jest ponad 5 milionów pobrań z Google Play. Here jest też na smartwatchach i na pewno będzie działać na nowych Gear S2 od Samsunga. 

Na oficjalnym blogu Here pojawiła się informacja, że program został zaktualizowany do nowszej wersji z myślą o najnowszych smartwatchach Samsunga, które Koreańczycy pokazali na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Zresztą można było się tego spodziewać, bo nawigacja „turn-by-turn” była już dostępna dla Samsunga Gear S. Egzemplarze Gear S2 na IFA 2015 miały dostęp do map, ale tych opartych na usłudze od Baidu, co świetnie działało z obrotowym pierścieniem na obudowie.

Here Maps na Gear S2 / fot. Here
Here Maps na Gear S2 / fot. Here

 

Nowa wersja Here Maps została specjalnie przystosowana pod okrągły wyświetlacz i rozdzielczość w Gear S2 i zintegrowana z usługą Samsung Maps. Wszystko na to wskazuje, że będzie pre-instalowana na smartwatchach, które trafią do sprzedaży. A skoro już o tym mowa, nowe Gear’y mają pojawić się już niebawem, bo w październiku.  

źródło: Here przez Android Central