Yoga Tablet 3 to jak sama nazwa wskazuje, trzecia generacja nietypowego, ale funkcjonalnego tabletu od Lenovo. Tablet miał swoją oficjalną premierę na tegorocznych targach IFA 2015 w Berlinie i w sumie nie musieliśmy długo czekać na jego rynkowy debiut w Polsce. Yoga 3 pojawiła się w przedsprzedaży z oryginalnymi akcesoriami w zestawie. 

To co określiłem jako nietypowe, jednocześnie jest mocną stroną wszystkich tabletów z rodziny Yoga. Przede wszystkim mam tu na myśli kształt tabletu, gdzie dolna obudowa jest w formie walca i posiada metalową podstawkę. Tablet może nie jest całkowicie płaski, ale z drugiej strony możemy go dużo pewniej trzymać i obsługiwać „w pozycji książki”, jak też postawić, położyć czy nawet powiesić. Do tego dochodzi jeszcze spora jak na 8-calowy tablet bateria 6200 mAh. Tablet może nie powala specyfikacją, ale nowością jest obracany o 180 stopni, 8-megapikselowy aparat i technologia AnyPen, która umożliwia wykorzystanie dowolnego przedmiotu jako rysika do ekranu.

Lenovo Yoga Tablet 3 / fot. X-KOM
Lenovo Yoga Tablet 3 / fot. X-KOM

 

Tablet Lenovo Yoga 3 z 8-calową przekątną ekranu trafił do przedsprzedaży w Polsce i został całkiem sensownie wyceniony. Wersja podstawowa, czyli bez modemu GSM kosztuje 799 złotych, a za wariant z LTE musimy przeznaczyć 999 złotych. Dla wszystkich, którzy zdecydują się zamówić swoją sztukę do 18. października (promocja trwa do tego dnia lub do wyczerpania zapasów) otrzyma w zestawie oryginalne etui Sleeve wraz z folią zabezpieczającą ekran i roczną licencję na program McAfee Mobile Security. Biorąc pod uwagę aktualne ceny i ofertę sklepu X-KOM, oszczędzamy około 150 złotych.

Póki co nie ma żadnych informacji kiedy i czy wogóle zawita do Polski tablet Lenovo Yoga 3 z 10,1-calowy ekranem.

źródło: X-KOM