Im bliżej 6. października tym więcej pojawia się informacji o nowych smartfonach z rodziny Lumia. To na ten dzień zaplanowana jest konferencja Microsoftu, gdzie oprócz nowych smartfonów mamy też zobaczyć nową opaskę Band 2. Dzisiaj informacje skupiają się wokół jednego z flagowych modeli – Lumia 950 XL.

Jak się okazuje, mimo sporego, bo 5,7-calowego ekranu, Lumia 950 XL nie będzie należała do największych smartfonów Microsoftu. Co prawda, gigant z Redmond nie ma dużo smartfonów ze swoim logo na obudowie, ale smartfon z taką przekątną ekranu, jaką ma mieć przyszły flagowiec już się pojawił i była to Lumia 640 XL. Wszystko wskazuje na to, że Lumia 950 XL będzie miała smuklejszą obudowę niż „średniak”, który miał swoją premierę na MWC 2015 w Barcelonie.

Lumia 950 XL / fot. OnLeaks
Lumia 950 XL / fot. OnLeaks

 

Biorąc pod uwagę ostatnie przecieki, na powyższej grafice można zauważyć, że obudowa Lumii 950 XL ma 151,9 mm wysokości, 78,4 mm szerokości i jest gruba na 7,8 mm, pomijając wystający aparat. Jeśli jednak i ten element uwzględnimy w profilu, to grubość wyniesie około 9,9 mm. Pewnie niektórzy pomyślą, po cholerę on o tym pisze. A dlatego, że wielkość ekranu nie jest tutaj kluczowa i to nie ona określa wielkość całego urządzenia. Lumia 950 XL jak przystało na flagowca na pewno będzie mieć lepiej wkomponowany ekran w przednim panelu (lepiej niż w Lumii 640 XL), co po pierwsze wpływa na mniejsze wymiary obudowy, a po drugie zwiększy poręczność i wygodę użytkowania.

Mówi się, że Lumia 950 XL zostanie wyposażona w 5,7-calowy ekran (prawdopodobnie AMOLED) o rozdzielczości QHD, ośmiordzeniowego Snapdragona 810 i 3 GB RAM, 20-megapikselowy aparat PureView i baterię 3300 mAh ze wsparciem bezprzewodowego ładowania.

źródło: OnLeaks przez PhoneArena