Jakiś czas temu w Google Play pojawiła się aplikacja S Health od Samsunga, więc od tamtej chwili posiadacze niemal wszystkich urządzeń z Androidem mogli ją pobrać. Przypomnę, że wcześniej była instalowana tylko na smartfonach i tabletach Galaxy, więc nie każdy mógł z niej korzystać. Widać, że Samsung coraz bardziej się otwiera, bo do sklepu Play trafiła inna, długo wyczekiwania aplikacja – Gear Manager.

Samsung prezentując swoje najnowsze smartwatche poinformował, że będą one działać z większością smartfonów z Androidem, a nie tylko z Galaxy. Wczoraj Gear S2 i Gear S2 Classic oficjalnie trafiły do sprzedaży w Korei Południowej, Niemczech i Singapurze, więc nic dziwnego, że pojawiła się nowa wersja managera zgodna z nowymi Gear’ami. Ale najważniejsze jest to, że Gear Manager (dokładnie w wersji 2.2.15092142N) można pobrać z Google Play na nie-samsungowe smartfony i tablety z Androidem.

W chwili pisania tego tekstu, Gear Manager jest do pobrania z Google Play, ale trochę tak okrężną drogą. Trzeba wejść na stronę, wybrać odpowiednie urządzenie, po czym zostaniemy przekierowani do Google Play. Zerknijcie niżej jak to zrobić.

  1. Wejdź na stronę apps.samsung.com/gear z przeglądarki w smartfonie lub tablecie z Androidem
  2. Wybierz urządzenie, na które chcesz pobrać Gear Manager – Samsung Galaxy devices lub Other devices
  3. Po kliknięciu automatycznie zostaniesz przeniesiony do Google Play, by pobrać Gear Manager
  4. Zainstaluj Gear Manager na swoim urządzeniu

U mnie na Huawei Mate S program Gear Manager zainstalował się bez problemu. Niestety póki co nie jestem w stanie sprawdzić czy jakikolwiek zegarek Gear działa, bo takowego nie mam przy sobie i nie mogę połączyć z telefonem. Jak będzie taka okazja to na pewno napiszę, ale liczę też na Was. Jeśli macie pod ręką Gear Fit, Gear 2 czy może pierwszego Galaxy Gear, sprawdźcie czy można je połączyć ze smartfonem.

Aktualizacja: Jak się okazuje, aplikacja działa tylko z Gear S2 i Gear S2 Classic. Sprawdzałem Gear 2 Neo i aplikacja w ogóle nie wyszukuje zegarka. Szkoda…

źródło: TizenExperts