Pewnie wielu z Was, którzy mają smartfon z rodziny Xperia nie może się już doczekać, aż ich telefon poinformuje o dostępności najnowszego Androida 6.0 Marshmallow. W cale Wam się nie dziwię, bo aktualizacja przyniesie wiele nowych rozwiązań i nowy wygląd. Firma Sony, za pośrednictwem swojej strony, poinformowała dzisiaj jakie urządzenia zostaną zaktualizowane do najnowszego Androida.

Jeszcze dwa dni temu mogliście przeczytać wpis Jakuba o tym, które urządzenia, jakich firm dostaną Androida 6.0. W tedy jeszcze wiele informacji było niepotwierdzonych. Mam tutaj na myśli chociażby firmę Sony, która dopiero dzisiaj podała oficjalną listę. Niestety dla niektórych okaże się ona tą złą. Dlaczego? Ponieważ japoński producent nie ma w planach zaktualizować Xperii Z1, gdzie wcześniejsze wieści sugerowały właśnie wsparcie dla tego modelu. W sumie mogliśmy się tego spodziewać.

Co prawda Japończycy na swoim blogu poinformowali jedynie jakie modele mogą liczyć na Marshmallow i nie zdradzili kiedy to się dokładnie stanie, ale to i tak dobra wiadomość dla posiadaczy tych modeli. Najnowszego Androida 6.0 Marshmallow otrzymają użytkownicy takich modeli jak: Sony Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z3+, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia M5, Xperia C5 Ultra, Xperia M4 Aqua i Xperia C4. Jak widać update’u spodziewać się też mogą tablety z serii Xperia.

Jak już wspomniałem, Sony nie zdradziło kiedy dokładnie możemy spodziewać się aktualizacji, ale pewne jest, że w pierwszej kolejności będą to najnowsze flagowce firmy, a dopiero potem starsze generacje. Należy także pamiętać, że nowe oprogramowanie dostępne będzie w zależności od regionu i czas oczekiwania może się różnić od innych krajów.

Jeśli jeszcze nie znacie wszystkich nowości jakie niesie ze sobą Android 6.0 Marshmallow, to odsyłam Was do tego wpisu, gdzie dowiecie się wszystkiego.

źródło: Sony