Wczoraj wszyscy pisali o nowych urządzeniach od Microsoftu, ale widocznie ktoś chciał, by w tym dniu kawałek tortu dla siebie zabrał BlackBerry Priv. Zapowiada się najciekawszy smartfon z Androidem ostatniego kwartału tego roku, jak nie całego roku. O nowych smartfonie od BlackBerry pisałem tydzień temu, gdy do sieci trafiło oficjalne zdjęcie, a teraz piszę jeszcze raz, bo zdjęć jest więcej.

Z każdą kolejną informacją o BlackBerry Priv smartfon staje się coraz bardziej interesujący. Już wygląd sam w sobie jest intrygujący, bo Kanadyjczycy w zaskakujący sposób połączyli smartfon o budowie typu slider, czterorzędową klawiaturę QWERTY, która jest zbliżona do tej z modelu Passport, duży wyświetlacz zaokrąglony na bokach i przede wszystkim system Android 5.1.1 Lollipop. Czegoś takiego jeszcze nie było.

Najnowsze zdjęcia zdradzają nam kilka ważnych informacji o Priv’ie. Przede wszystkim możemy zauważyć, że smartfon zostanie wyposażony w bardzo dobrą optykę od Schneider Kreuznach i 18-megapikselową matrycę. Jeszcze kilka lat temu szkła tej niemieckiej firmy gościły w smartfonach od LG, kompaktowych aparatach Samsunga, a jakiś czas pojawiły się w smartfonie Oppo N3. Ponadto aparat będzie wspierany przez dwu-tonową diodę LED. Potwierdzają się  dane odnośnie 64-bitowego procesora, którym prawdopodobnie będzie Snapdragon 808, ale ważne jest też to, że jak na flagowca przystało, Priv będzie „kręcił” filmy w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę.

Na jednym ze zdjęć widać aplikację BlackBerry Safeguard, która zapewne będzie sprawowac kontrolę nad bezpieczeństwem całego telefonu. Już z tej jednej grafiki możemy wywnioskować, że program będzie sprawdzał, w jaki sposób zabezpieczyliśmy dostęp do systemu na ekranie blokady i czy zostały uruchomione opcje programisty. Przydatną opcją może okazać się ta na samej górze nazwana jako „Apps”, która wyświetli to, w jaki sposób i do jakich danych mają dostęp zainstalowane na smartfonie aplikacje. Można zuaważyć też opcję do szyfrowania danych.

Data premiery BlackBerry Priv nie jest jeszcze znana, ale wszyscy mówią, że smartfon na pewno poznamy jeszcze w tym roku.

źródło: n4bb