Tak jak oczekiwano, firma Huawei oficjalnie zaprezentowała w Chinach kolejną nowość wśród smartfonów. Tą nowością jest nic innego jak Enjoy 5, który ostatnimi czasy w plotkach występował pod nazwą Honor 5X Play. Na wstępie warto wspomnieć, że urządzenie posiada dobrą specyfikację, jak na smartfon klasy średniej. Z najdziemy w nim pojemną baterię, Androida Lollipop, slot na kartę pamięci, o co ostatnio trudno we flagowcach oraz łączność LTE, a to wszystko w cenie nieprzekraczającej 158 dolarów.

Huawei Enjoy 5, jak zapewnia producent, może pochwalić się znakomitą jakością obudowy w tym przedziale cenowym. Ze zdjęć można wywnioskować, że jest ona podobna do tej z Honor 4X. A skoro już przywołaliśmy Honor 4X, to ciekawostką tutaj jest sprzedaż tego modelu w 10 mln sztuk, co przyczyniło się do niemałego sukcesu firmy. Chińczycy niewątpliwie wiążą też duże nadzieje z modelem Enjoy 5, który ma większą baterię i nowszego Androida. Jak zatem prezentuje się specyfikacja?

Huawei Enjoy 5 posiada 5-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, tak więc treść wyświetlana na ekranie powinna w zupełności wystarczyć dla przeciętnego konsumenta. Moc dostarczy czterordzeniowa jednostka MediaTek MT6735 wraz z 2 GB pamięcią operacyjną RAM. Na dane dla użytkownika producent oddał 16 GB pamięci flash. Oczywiście smartfon zawiera slot na kartę microSD, który wspiera karty do pojemności 128 GB.

Huawei Enjoy 5 / fot. Phoneradar
Huawei Enjoy 5 / fot. Phoneradar

 

Plotki sugerowały, że w Enjoy 5 znajdziemy 13 Mpix aparat główny i 5 Mpix aparat przedni, czyli takie same jak w Honor 4X. Jak się dzisiaj okazało, plotki się potwierdziły w tym zakresie. Najnowsze „dziecko” od chińskiego producenta pracuje na Androidzie Lollipop w wersji 5.1. w połączeniu z nakładką EMUI 3.0. Dodatkowo smartfon obsługuje dwie karty SIM (Dual SIM) i oferuje łączność LTE. Mimo dużej baterii 4000 mAh, smartfon mierzy 143,1 x 71,8 x 9,7 mm i waży 160 gramów. Dzięki tak wielkiej baterii możemy też naładować inny smartfon za pomocą opcji odwrotnego ładowania. Raczej bajer niż przydatna funkcja.

Smartfon dostępny będzie jak na razie tylko w Chinach w kwocie około 158 dolarów (około 590 zł).

źródło: Phoneradar