W zasadzie premiera najnowszego smartfonu od BlackBerry i jednocześnie też pierwszego opartego o system Android nie musi się odbyć, bo naprawdę sporo rzeczy już na jego temat wiemy. Nie chodzi tylko o plotki, ale przede wszystkim o oficjalne informacje prosto od producenta. Jakiś czas temu potwierdził on część specyfikacji, a teraz możemy zobaczyć jak Priv prezentuje się na oficjalnym filmie. 

Krótki, bo krótki, ale film, który pojawił się na oficjalnym kanale YouTube firmy BlackBerry prezentuje smartfon Priv w pełnej okazałości. Widać dokładnie jak wygląda i pod kontrolą jakiego systemu pracuje – Android 5.1.1 Lollipop w niemal „czystej” wersji. Z pewnością zauważyliście też sztandarową aplikację BlackBerry Hub, która jest niezastąpiona jeśli chcemy mieć całą komunikację w jednym miejscu. Kiedy przez chwilę miałem Passporta bardzo sobie ją chwaliłem. Priv ma mieć też obustronnie zakrzywiony (podobnie jak w Galaxy S6 Edge) 5,4-calowy wyświetlacz AMOLED QHD, co sugeruje, że bliżej mu do phabletów, ale to, co najważniejsze widać po wysunięciu ekranu. Jest pod nim sprzętowa klawiatura QWERTY z zaimplementowanymi gestami jak w ostatnim „kwadratowym” flagowcu z BlackBerry OS. No ja nie mogę się doczekać 🙂

BlackBerry Priv / fot. Carphone Warehouse
BlackBerry Priv / fot. Carphone Warehouse

 

Wspomniałem już o ekranie, ale dzięki ofercie w sklepie Carphone Warehouse znamy pełną specyfikację Priv’a. Sporo parametrów pokryło się ze wcześniejszymi informacjami, ale teraz znamy już całość, prawie oficjalnie. Zatem pod obudową będzie pracował szcześciordzeniowy Snapdragon 808 w towarzystwie 3 GB pamięci RAM, a użytkownik na dane dostanie 32 GB pamięci wewnątrz urządzenia i slot na kartę microSD. Będzie też bateria 3410 mAh, a także aparat z 18-megapikselową matrycą i optyką od Schneider-Kreuznach, wspierany przez diodę LED. Z przodu z kolei zagoszczą 2 megapiksele. BlackBerry Priv będzie miał 9,4 mm grubości, co ze względu na budowę slidera można uznać za świetny wynik, ale będzie sporo ważył – 192 g.

Smartfon ma kosztować niecałe 600 funtów, ale ta cena może być znacznie niższa, jeśli ktoś zdecyduje się na umowę z jednym z brytyjskich operatorów komórkowych. To właśnie na Wyspach smartfon zagości w pierwszej kolejności, gdzie obecnie trwa pre-order na ten model. Pierwsze zamówienia mają być realizowane od 6. listopada. O premierze w Polsce czy innych europejskich państwach na razie nic nie wiadomo, ale można mieć pewność, że będzie to w tym roku.

źródło: YouTube (BlackBerry), Carphone Warehouse przez Tabletowo