Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj na konferencji w Dubaju został zaprezentowany Oppo R7s. Smartfon, który dołącza do dwóch smartfonów z serii R7 – Oppo R7 i R7 Plus, zapełnia lukę między tymi urządzeniami. Tą luką jest nic innego jak 5,5-calowy wyświetlacz, na którym będą prezentowane różne treści. Czym jeszcze wyróżnia się R7s na tle swoich poprzedników?

Na pewno nie wyglądem, bo ten jest taki sam jak w R7, czy R7 Plus, czego zresztą można było się spodziewać. Niestety, w raz z modelem R7s producent nie zrobił nic w kwestii zmniejszenia ramek wokół ekranu. A szkoda, ponieważ wtedy smartfon byłby bardziej kompaktowy i wyglądałby zdecydowanie lepiej.

Dwiema rzeczami w specyfikacji, które zostały zmienione są pamięć RAM i bateria. W Oppo R7s jest to aż 4 GB RAM, czyli o 1 GB RAMu więcej niż w obu poprzednich modelach. Zmieniła się też bateria, która ma 3070 mAh, i która jest pojemniejsza od baterii w R7 (2320 mAh), a mniejsza od baterii w R7 Plus (4100 mAh). Bateria w R7s ma zapewnić ponad 13-sto godzinną pracę na jednym ładowaniu, a naładujemy ją do 90% w 50 minut. Oczywiści taki, a nie inny akumulator podyktowany jest tym, że zmienił się rozmiar samego urządzenia za sprawą wpakowania w niego właśnie 5,5-calowego ekranu wykonanego w technologii AMOLED. Szkło na ekranie zostało zagięte na krawędziach (2.5D).

Oppo R7s
Oppo R7s / fot. Oppo

 

Sercem Oppo R7s jest 8-rdzeniowy procesor firmy Qualcomm – Snapdragon 615, a za grafikę odpowiadać będzie Adreno 405. Dodatkowo w smartfonie znajdziemy 32 GB pamięci flash, slot na kartę pamięci do 128 GB, 13 Mpix aparat główny, który jest w stanie złapać ostrość w sekundę oraz 8 Mpix kamerkę do wideo-rozmów lub zdjęć selfie. Warto tutaj dodać, że aparat otwiera się o 30% szybciej w porównaniu do wcześniejszych modeli. Całość pracuje na Androidzie 5.1 Lollipop z nakładką ColorOS 2.1.

Oppo R7s
Oppo R7s / fot. Oppo

 

Sprzedaż Oppo R7s rusza już w listopadzie, między innymi w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Malezji, Australii i Indonezji. Inne kraje w regionie Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej również będą mogły nabyć to urządzenie w listopadzie. Natomiast w USA i w Europie smartfon w sprzedaży pojawi się dopiero w grudniu, a kupić i zamówić go będzie można poprzez stronę Oppo. Ceny na tą chwilę nie są jeszcze znane.

Oppo R7s
Oppo R7s / fot. Oppo

 

źródło: Mobipicker przez PhoneArena