Nowe iPhoney od Apple, czyli iPhone 6s i 6s Plus zawierają funkcję o nazwie 3D Touch. Dzięki tej funkcji smartfony oferują różne możliwości w zależności od tego jak mocno użytkownik naciska na wyświetlacz. Również firma Huawei zastosowała podobną technologię w swoim najnowszym urządzeniu. Wygląda więc na to, że Koreańczycy nie chcą być gorsi i też pracują nad tego typu funkcją. Świadczy o tym chociażby nowy patent Samsunga, który został właśnie opublikowany.

Patent o nazwie „Touch Input Apparatus and Electronic Device Having Thereof” został złożony przez Koreańczyków w 2014 roku, ale dopiero teraz został opublikowany przez Koreański Urząd Własności Intelektualnej. Jak sami widzicie nazwa patentu jest dość skomplikowana. W patencie chodzi oczywiście o nową funkcję Samsunga, która ma rozpoznawać siłę nacisku naszych palców na ekran. Coś jak 3D Touch w iPhone’ach. Nie będziemy tutaj pisać, czego dokładnie powinniśmy się spodziewać, bo wystarczy wejść w filmiki z pierwszych wrażeń iPhone’ów, gdzie użytkownicy pokazują możliwości związane z 3D Touch. Możemy jednak z pewnością powiedzieć, że Koreańczycy postarają się nas zaskoczyć mnogością rozwiązań z używania tej technologii.

A technologię tą zobaczymy najprawdopodobniej już w Samsungu Galaxy S7, który swoją premierę będzie miał na początku 2016 roku. Jest to prawie pewne.

źródło: Kipris.or.cr przez GalaxyClub