Na początku października poznaliśmy nieco więcej szczegółów o OnePlus X, czyli nadchodzącym mniejszym modelu obecnego OnePlus 2. Wiemy już jakiej mniej więcej spodziewać się specyfikacji w smartfonie od Chińczyków. Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia, które ukazują urządzenie w dwóch wersjach kolorystycznych.

Premiera OnePlus X spodziewana jest na 29 dzień października, ale to nie przeszkodziło nam w poznaniu designu jeszcze przed oficjalną prezentacją. To dzięki weibo.com dowiadujemy się jak będzie wyglądało przyszłe „dziecko” Chińczyków. Jak sami widzicie OnePlus X wyciekł w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej, a całość prezentuje się bardzo dobrze. Niestety mam wrażenie, że firma OnePlus za dużo się nie napracowała nad wyglądem, bo ten w dużej mierze nawiązuje do znanej wszystkim serii Xperia od Sony. Ok, rozumiem, że Sony jest liderem jeśli chodzi o smartfony mini i to na nich należy się wzorować, ale bez przesady. Jak dla mnie za dużo Xperii w OnePlus X.

OnePlus X
OnePlus X / fot. weibo

 

Nie zmienia to jednak faktu, że szykuje nam się godny konkurent dla Sony Xperia Z5 Compact. Aż chce się powiedzieć, wreszcie! I nie mam tutaj na myśli tylko designu, ale też specyfikację, z którą możecie zapoznać się tutaj. Z tych nowych informacji to jeszcze wiadomo, że OnePlus X przy zachowaniu 5-calowego ekranu mierzy 140 x 69 x 6,9 mm, czyli będzie mniejszy niż OnePlus One i OnePlus 2. Mówi się też, że przedni aparat będzie miał rozdzielczość 8 Mpix, oraz 2 lub 3 GB RAM (wcześniej zakładano tylko 2 GB). Najnowsze informacje niestety niosą ze sobą też mniej zadowalające wieści. Otóż w OnePlus X zobaczymy czterordzeniowy procesor Snapdragon 801, a nie 8-rdzeniową jednostkę jak zakładano wcześniej.

Przypominamy, że są to nieoficjalne informacje i nic tutaj nie jest pewnego co do specyfikacji. Natomiast wygląd jest już raczej pewny.

źródło: weibo przez PhoneArena